LAJMI I FUNDIT:

Burri godet me shishe në kokë policen në New York

Burri godet me shishe në kokë policen në New York

Një video tronditëse është shfaqur gjersa pasqyron momentin kur një person godet ashpër në kokë një police të New Yorkut.

Reklama

Videoja e re e publikuar prej NYC Scoop në Twitter, tregon policinë me uniformë duke qëndruar në një trotuar në Kingsbridge, Bronx.

Papritur, 45-vjeçari Jose Garcia ecën pas saj dhe e godet me shishe në kokë, raporton nypost.

Ai u arrestua dhe tani po akuzohet për sulm, pengim të administratës qeveritare, rezistencë ndaj arrestimit, kërcënim, mbajtje kriminale të një arme dhe ngacmim, njoftoi policia.

Garcia më parë ishte arrestuar 11 herë, thanë burimet e zbatimit të ligjit.

Policia e plagosur – e cila po kryente inspektime të dyqaneve të duhanit kur u sulmua – u dërgua në spitalin St. Barnabas, ku u trajtua dhe tani është në gjendje të mirë shëndetësore.

Ndryshe, dyqanet e duhanit kanë nisur të shesin me të madhe marihuanë dhe produkte të tjera.

Shikoni videon KËTU. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Serbia liroi Radoiçiqin e akuzuar për sulm terrorist, dënoi aktivisten për të drejtat e njeriut – shpërthejnë akuzat ndaj Vuçiqit

Serbia liroi Radoiçiqin e akuzuar për sulm terrorist, dënoi aktivisten për të drejtat e njeriut – shpërthejnë akuzat ndaj Vuçiqit

Serbia
“Ku janë zjarrfikësit, atje po vdesin 50 njerëz” - pamjet dramatike pas aksidentit në Itali

“Ku janë zjarrfikësit, atje po vdesin 50 njerëz” - pamjet dramatike pas aksidentit në Itali

Evropa
“Çfarë më shikoni, do të vras”, pamjet shokuese të vrasjes brutale në rrugëve të New Yorkut – i riu theret për vdekje para syve të partneres

“Çfarë më shikoni, do të vras”, pamjet shokuese të vrasjes brutale në rrugëve të New Yorkut – i riu theret për vdekje para syve të partneres

Amerika
Para aksidentit fatal, shoferi i autobusit të djegur në Venedik kishte postuar një fotografi

Para aksidentit fatal, shoferi i autobusit të djegur në Venedik kishte postuar një fotografi

Evropa
Forcat speciale të ukrainasve shkatërrojnë konvojin me mjete ushtarake të rusëve

Forcat speciale të ukrainasve shkatërrojnë konvojin me mjete ushtarake të rusëve

Evropa

"Teorema e Pitagorës" gjendet në një pllakë balte 1000 vjet më e vjetër se Pitagora

Botë
Kalo në kategori