LAJMI I FUNDIT:

Budweiser parashikimi: Arsenal – Manchester United, kush fiton?

Budweiser parashikimi: Arsenal – Manchester United, kush fiton?

A do të vazhdojë Arsenali rrugëtimin në krye të tabelës, apo Manchester United do të përkujdeset për dramë maksimale në Premier League? Dilemat do të shuhen të dielën në derbin e madh të kampionatit anglez, i cili nuk ka qenë kaq interesant ndër vite.

Formacioni i mundshëm i Arsenalit: Ramsdale, Zinchenko, Magalhaes, Saliba, White, Xhaka, Partey, Odegaard, Martinelli, Nketiah, Saka.

Formacioni i mundshëm i Unitedit: De Gea, Wan-Bissaka, Varane, Martinez, Shaë, Fred, Eriksen, Antony, Fernandes, Rashford, Weghorst.

Lajmet e fundit rreth ekipeve!

Arsenal

Gabriel Jesus dhe Reiss Nelson janë jashtë kësaj ndeshje për shkak të lëndimeve.

Mohamed Elneny do të vlerësohet edhe një herë para kësaj ndeshje, por ai mungoi ndaj Tottenhami për shkak të një lëndimi në gju.

Manchester United

Casemiro e mori kartonin e pestë të verdhë në mesjavë dhe do të ejtë i suspenduar për këtë takim.

Jadon Sancho u rikthye në ekipin e parë, por vështirë se do të jetë titullar.

Axel Tuanzebve dhe Donny Van de Beek janë jashtë kësaj sfide.

Anthony Martial nuk ishte i përfshirë në barazimin shokues ndaj Crystal Palace për shkak të lëndimit, kështu që mbetet në dyshim edhe për këtë ndeshje.

Diogo Dalot nuk ka luajtur në dy ndeshejt e fundit të Manchester Unitedit për shkak të lëndimit dhe mbetet në dyshim për këtë ndeshje.

Budwesier – Stat of the Game

Manchester United është i pamposhtur në gjashtë ndeshjet e fundit në Premier League.

Analiza

Humbja e vetme e Arsenalit këtë sezon erdhi pikërisht nga Unitedi, kur pësoi 3-1 në Old Trafford në shtator. Që prej asaj kohe, Arsenali ka barazuar dy herë dhe ka fituar 10 ndeshje të tjera.

Manchester United ka gjetur veten në ndeshjet e fundit dhe është një prej skuadrave më në formë, duke fituar nëntë nga 10 ndeshjet e fundit, me vetëm një barazim, i cili erdhi në ndeshjen e fundit ndaj Crystal Palace.

Mungesa e Casemiros do të ketë peshë të madhe në këtë duel, por edhe fakti se ndeshja zhvillohet në Emirates mund të ndikojë. Megjithatë, një barazim me gola është në letra në këtë takim.

Budwesier parashikimi: Arsenal 1-1 Manchester United

Artikull i sponzorizuar

Në trend Ekonomi

Më shumë
​Kalon propozimi i Rrahmanit për pagën minimale deri në 500 euro, e kundërshton ministri Hekuran Murati

​Kalon propozimi i Rrahmanit për pagën minimale deri në 500 euro, e kundërshton ministri Hekuran Murati

Ekonomi
Nuk ka kohë për të humbur - kapni rastin për të zotëruar Renault Austral me një ofertë të veçantë në Auto Mita!

Nuk ka kohë për të humbur - kapni rastin për të zotëruar Renault Austral me një ofertë të veçantë në Auto Mita!

Auto Mita
Brez pas brezi me BPB-në, partnerët e Bankës së Vendit rrëfejnë historitë e tyre të suksesit

Brez pas brezi me BPB-në, partnerët e Bankës së Vendit rrëfejnë historitë e tyre të suksesit

Ekonomi
“Shtëpia e Arkitektëve”- databaza më e madhe në rajon dhe e para e llojit të vet që Agimi Company e ka krijuar

“Shtëpia e Arkitektëve”- databaza më e madhe në rajon dhe e para e llojit të vet që Agimi Company e ka krijuar

Agimi Company
Pushime në Antalya për vetëm 489€

Pushime në Antalya për vetëm 489€

Max Travel
Udhëtoni me çmime ekonomike prej katër vendeve evropiane drejt Kosovës

Udhëtoni me çmime ekonomike prej katër vendeve evropiane drejt Kosovës

Prishtina Ticket
Kalo në kategori