LAJMI I FUNDIT:

Brifing në Senatin Amerikan për delegacionin nga Lugina e Preshevës

Brifing në Senatin Amerikan për delegacionin nga Lugina e Preshevës
Reklama

Një delegacion i udhëheqësve politikë të shqiptarëve nga Lugina e Preshevës është duke zhvilluar një vizitë në Uashington të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Ata kanë bërë një raportim për një sërë temash të rëndësishme për shqiptarët në tri komunat, Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc.


Faton Bislimi, bashkëkryesues në Grupin për Çështjen Shqiptare në Senat, që ka thënë se janë prezantuar dëshmitë për diskriminimn që bën Beogradi ndaj shqiptarëve.

“Përkrahja e SHBA-ve është kruciale për të arritur objektivat tona kombëtare për Luginën, dhe Liga Qytetare nën lidershipin e Joe DioGuardit e Shirley Cloyes DioGuardi mbetet adresa më e saktë e më e suksesshme për të ruajtur e ripërtërirë miqësinë tonë unike me uashingtonin1”, ka thënë Bislimi, përes një postimi në Facebook.

Pjesë e panelit ishte delegacioni nga Lugina e Preshevës ishin deputeti Shaip Kamberi, Kryetari i KNSH Ragmi Mustafa, ish-kryetarët e Preshevës Ragmi Mustafa e Ardita Sinani dhe Dr. Flora Ferati (nga Medvegja). /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Vrasja e të dyshuarit për grabitjen në Suharekë, a reagoi sipas protokollit Policia e Kosovës?

Vrasja e të dyshuarit për grabitjen në Suharekë, a reagoi sipas protokollit Policia e Kosovës?

Siguri
Shtetasit suedezë i morën me qera veturat Porsche dhe BMW në Aeroportin

Shtetasit suedezë i morën me qera veturat Porsche dhe BMW në Aeroportin "Adem Jashari", dhe nuk i kthyen më

Kronika e Zezë
Hovenier: Unë fle rehat duke e ditur që NATO dhe ushtarët amerikanë janë në veri të Kosovës

Hovenier: Unë fle rehat duke e ditur që NATO dhe ushtarët amerikanë janë në veri të Kosovës

Siguri
Gruaja që u vra nga grabitësit në Prishtinë ishte shtetase e Suedisë, lajmi bën jehonë edhe në mediat atje

Gruaja që u vra nga grabitësit në Prishtinë ishte shtetase e Suedisë, lajmi bën jehonë edhe në mediat atje

Lajme
Fluturimet, Kosova e katërta në Evropë për rritjen e numrit e udhëtarëve

Fluturimet, Kosova e katërta në Evropë për rritjen e numrit e udhëtarëve

Lajme
Një 63-vjeçar dyshohet se ka dhunuar një të mitur në Pejë - ndalohet për 48 orë

Një 63-vjeçar dyshohet se ka dhunuar një të mitur në Pejë - ndalohet për 48 orë

Lajme
Kalo në kategori