LAJMI I FUNDIT:

Brenda ambienteve të CineStar – kinemaja më e madhe në Evropën Juglindore hap dyert në Kosovë: Thjesht Wow!

Ambientet e kinemasë CineStar në Prishtinë (Foto-kolazh: Endrit Dallaveraj/Telegrafi)

CineStar është një kompani kinemaje me qendër në Gjermani. Kompania u themelua në vitin 1948 dhe është zinxhiri më i madh i kinemasë në Gjermani dhe Kroaci. Që nga tetori i vitit 2018 kishte 54 lokacione në Gjermani dhe 14 në Kroaci; 13 multiplekse në Republikën Çeke; gjashtë në Bosnje dhe Hercegovinë; dhe katër në Serbi.

E më e madhja e kësaj serie në Evropën Juglindore është hapur pikërisht në Kosovë, përkatësisht në qendrën më të madhe tregtare të vendit, Prishtina Mall.

CineStar Cinemas është zinxhiri më i madh i kinemasë në rajon me 28 multiplekse, 182 salla dhe afërsisht 28,000 dhe me këtë megaplex në Prishtinë, CineStar tani hyn fuqishëm edhe në tregun e kinemasë në Kosovë.

Foto: Berkin Krasniqi/Telegrafi

Në prezencën e mediave dhe shumë të fuarve, CineStar hapën dyert e 15 sallave gjigante të kinemasë, të cilat përfshijnë një Gold Class për ata që pëlqejnë një takim luksoz me darkë në kinema, sallën eXtreme me një ekran më të madh dhe teknologji më të fortë, si dhe Ultimate nga Dolby Atmos, e cila është e përsosur për adhuruesit e zërimit më të fundit në botën e teknologjisë.

Para audiences në sallën e promovimit ishte shkruar me ndriçim fjala “Wow”, e cila përshkruante më së miri madhështinë dhe punën e madhe ekipore që është bërë për ta sjellë këtë kinema në Kosovë, suksesi i së cilës duket të jetë vërtet ‘wow’.

Sigurisht që nuk mungon edhe një Gaming sallë për e-sports, një Kids sallë për fëmijë që do të ketë një program dhe tingull të personalizuar për fëmijët e vegjël nga ora 11:00 deri në orën 17:00. Të gjitha këto formate janë në dispozicion nga sot, ndërsa CineStar njofton se salla 4DX do të hapet më 15 qershor me premierën e filmit “The Flash”.

Foto: Berkin Krasniqi/Telegrafi

Për Telegrafin, shefja e Blitz CineStar, Jadranka Islamovic, tregoi të rejat që kinemaja më e madhe në Evropën Juglindore po sjell në Kosovë.

“Në fillim ishte si ‘Mission Impossible (Misioni i pamundur)’. Dhe tani është një ‘Uau’. Sepse ne ndërtojmë një kinema të bukur me 15 salla. Dhe më e rëndësishmja është realisht kinemaja më e madhe në Evropën Juglindore. Pra, ne kemi 15 ekrane, kemi kaq shumë formate, për shembull, ne kemi ndërtuar ‘golden class’, me dy ekrane speciale dhe ushqim”, tha Islamovic për Telegrafin.

Tutje, ajo shtjelloi edhe disa nga veçoritë e CineStar-it, e cila ka një zbritje ekstra në vikendin e inaugurimit.

“Ne kemi ekrane vërtet të shkëlqyera me ndenjëset, ndenjëset mbështetëse, kemi shtretër mbretërorë, kemi zërimin, është tingulli më i bukur që mund të dëgjoni. Ne kemi përvojë. Ne po ndërtojmë kinemanë e destinacionit – kjo është strategjia jonë. Jemi krenarë sepse ju e dini, kjo kinema, u sjell njerëzve të Kosovës diçka të re, diçka të veçantë, një kinema destinacioni, ne do të donim që shikuesit tanë të kinemasë të vijnë, të qëndrojnë dhe të vijnë përsëri, sepse ne po ritregojmë historitë. Kjo është një kënaqësi. Është shikimi i filmit dhe të qenit pjesë e tij, e dini, ne jemi kinema me pesë yje dhe shikuesit e kinemasë do të jenë ylli i gjashtë. Kështu që ne jemi shumë krenarë për këtë projekt”, theksoi tutje CEO e Blitz CineStar.

Jadranka Islamovic (Foto: Berkin Krasniqi/Telegrafi)

Ajo tregoi arsyet se pse çdo qytetar i Kosovës ia vlen që të vizitojë nga afër kinemanë CineStar.

“Po [ia vlen ta vizitoni], sepse ju e dini, sepse ne e duam punën tonë. Ne i duam shikuesit tanë të kinemasë. Shërbimet tona janë më të mirat. Ne po përpiqemi t’ju japim një përvojë dhe ju duhet të vini dhe të përjetoni eksperiencën, eksperiencën me pesë yje – ky është mesazhi im. Ejani, shikoni dhe shijojeni”, përfundoi Islamovic për Telegrafin.

CineStar ka një zbritje speicale prej 50 për qind në çmimet e biletave nga e premtja 2 deri të dielën me 4 qershor dhe vlen për 25 filmat e repertorit të kinemasë, shumë prej të cilëve janë premierë.

CineStar – thjesht “Wow”. /Telegrafi/

Foto: Berkin Krasniqi/Telegrafi

Foto: Berkin Krasniqi/Telegrafi

Foto: Berkin Krasniqi/Telegrafi

Foto: Berkin Krasniqi/Telegrafi

Foto: Berkin Krasniqi/Telegrafi

Foto: Berkin Krasniqi/Telegrafi

Foto: Berkin Krasniqi/Telegrafi

Foto: Berkin Krasniqi/Telegrafi

Foto: Berkin Krasniqi/Telegrafi

Foto: Berkin Krasniqi/Telegrafi

Foto: Berkin Krasniqi/Telegrafi

Foto: Berkin Krasniqi/Telegrafi

Foto: Berkin Krasniqi/Telegrafi

Foto: Berkin Krasniqi/Telegrafi

Foto: Berkin Krasniqi/Telegrafi

Foto: Berkin Krasniqi/Telegrafi

Foto: Berkin Krasniqi/Telegrafi

Foto: Berkin Krasniqi/Telegrafi

Foto: Berkin Krasniqi/Telegrafi

Foto: Berkin Krasniqi/Telegrafi

Foto: Berkin Krasniqi/Telegrafi

Foto: Berkin Krasniqi/Telegrafi

Foto: Berkin Krasniqi/Telegrafi

Foto: Berkin Krasniqi/Telegrafi

Foto: Berkin Krasniqi/Telegrafi

Foto: Berkin Krasniqi/Telegrafi

Foto: Berkin Krasniqi/Telegrafi

Foto: Berkin Krasniqi/Telegrafi

Foto: Berkin Krasniqi/Telegrafi

Foto: Berkin Krasniqi/Telegrafi

Foto: Berkin Krasniqi/Telegrafi

Foto: Berkin Krasniqi/Telegrafi

Foto: Berkin Krasniqi/Telegrafi

Foto: Berkin Krasniqi/Telegrafi

Foto: Berkin Krasniqi/Telegrafi

Foto: Berkin Krasniqi/Telegrafi

Foto: Berkin Krasniqi/Telegrafi

Foto: Berkin Krasniqi/Telegrafi

Foto: Berkin Krasniqi/Telegrafi

Foto: Berkin Krasniqi/Telegrafi

Foto: Berkin Krasniqi/Telegrafi

Foto: Berkin Krasniqi/Telegrafi

Foto: Berkin Krasniqi/Telegrafi
Artikull i sponzorizuar

Në trend Ekonomi

Më shumë
Nëse po kërkoni ujë të shëndetshëm - provojeni ujin Alkaline

Nëse po kërkoni ujë të shëndetshëm - provojeni ujin Alkaline

Active+ Alkaline Water
Suksesi i jashtëzakonshëm i rTrust - mbi 4000 nënshkrime elektronike në më pak se një muaj

Suksesi i jashtëzakonshëm i rTrust - mbi 4000 nënshkrime elektronike në më pak se një muaj

Ekonomi
Prishtina Mall përgatitet për hapjen e Zara, Bershka, Pull&Bear dhe Stradivarius

Prishtina Mall përgatitet për hapjen e Zara, Bershka, Pull&Bear dhe Stradivarius

Prishtina Mall
Egjipti ia kthen shpinën Rusisë, blen grurë nga Franca dhe Bullgaria

Egjipti ia kthen shpinën Rusisë, blen grurë nga Franca dhe Bullgaria

Botë
Prodhimi i Brendshëm Bruto i Kosovës arrin në rreth 9 miliardë euro, për kokë banori është mbi 5 mijë euro

Prodhimi i Brendshëm Bruto i Kosovës arrin në rreth 9 miliardë euro, për kokë banori është mbi 5 mijë euro

Ekonomi
Rrugët magjistrale për në Gjilan në gjendje të rëndë infrastrukturore

Rrugët magjistrale për në Gjilan në gjendje të rëndë infrastrukturore

Ekonomi
Kalo në kategori