LAJMI I FUNDIT:

Boçvarski: Fillojmë me rikonstruimin e rrugës “Lece Koteski” në Prilep, investimi kap vlerën 48 milionë denarë

Boçvarski: Fillojmë me rikonstruimin e rrugës “Lece Koteski” në Prilep, investimi kap vlerën 48 milionë denarë

Ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Bllagoj Boçvarski sot ka realizuar vizitë pune në komunat Rosoman dhe Prilep dhe ka inspektuar ndërtimin e projekteve infrastrukturore që janë duke u realizuar me mbështetje të Ministrisë së Transportit dhe Lidhjeve (MTL).

Reklama

Gjatë vizitës në komunën e Prilepit me kryetarin Borçe Jovçeski ata kanë nënshkruar marrëveshje për rikonstruimin e rrugës “Lece Koteski”, një nga rrugët më të frekuentuara në komunë.

“Investimi kap vlerën mbi 48 milionë denarë, mjete të siguruara nga buxheti i Ministrisë së Transportit dhe Lidhjeve. Me rehabilitimin e kësaj rruge do të rritet siguria në komunikacion dhe do të mundësohet komunikim më i shpejtë me banorët e rajonit të Prilepit. Është paraparë që krahas rehabilitimit të rrugës kryesore të ndërtohet edhe një shteg i ri këmbësorësh dhe biçikletash në gjatësi prej dy kilometra”, kumtoi Ministria e Transportit dhe Lidhjeve.

Gjatë vizitës në Komunën e Rosomanit, ministri Boçvarski dhe kryetari i komunës, Stojan Nikollov kanë nënshkruar marrëveshje për rikonstruimin e rrugës “Goce Dellçev”, investim prej 15,2 milionë denarë.

Ndryshe, këto projekte, siç informojnë nga Ministria e Transportit dhe Lidhjeve, realizohen përmes projektit “Lidhje me rrugët lokale nëpër komuna” për çka investojnë 70 milionë euro. Deri tani janë përfshirë mbi 140 rrugë në mbi 60 komuna.

Në trend Lajme

Më shumë
Lëvizja pa viza nga 1 janari - Ambasada Gjermane del me njoftim, tregon se në cilat raste mund t'ju refuzohet hyrja

Lëvizja pa viza nga 1 janari - Ambasada Gjermane del me njoftim, tregon se në cilat raste mund t'ju refuzohet hyrja

Lajme
Luksi dhe fitimet e mëdha: Sa kushton vila e Radoiçiqit dhe si u pasurua kaq shumë ky njeri?

Luksi dhe fitimet e mëdha: Sa kushton vila e Radoiçiqit dhe si u pasurua kaq shumë ky njeri?

Lajme
Musliu: Serbia po ndërton bazë ushtarake afër kufirit me Kosovën

Musliu: Serbia po ndërton bazë ushtarake afër kufirit me Kosovën

Lajme
A do të largohet Lajçak nga detyra e emisarit për dialog pas fitores së Ficos në Sllovaki?

A do të largohet Lajçak nga detyra e emisarit për dialog pas fitores së Ficos në Sllovaki?

Lajme
Profesori britanik: Terroristët duket se u trajnuan me makinat që SHBA-ja i dha Serbisë

Profesori britanik: Terroristët duket se u trajnuan me makinat që SHBA-ja i dha Serbisë

Lajme
Policia konfiskon armë në Prishtinë e Podujevë – arrestohen tre persona

Policia konfiskon armë në Prishtinë e Podujevë – arrestohen tre persona

Kronika e Zezë
Kalo në kategori