Kur BMW e ka publikuar konceptin e këtij modeli, ekspertët e kanë quajtur bulldog të goditur në fytyrë. Por, megjithëse kompania ka bërë dizajnime dhe modifikime, dukja e këtij i3 nuk ka ndryshuar shumë, transmeton Telegrafi.

Ekspertët mendojnë se hibridi që lëvizë me rrymë dhe benzinë, ka pamje që lë për të dëshiruar, por pjesët tjera janë në nivel të kënaqshëm.

Mbi 80 për qind e baterisë mund të mbushet për 40 minuta, ka tavan të tejdukshëm dhe enterier të dizajnuar nga IKEA, por çmimi nuk është i ulët.

Për këtë makinë duhet të paguhen 42-57 mijë dollarë, nëse klienti e dëshiron me të gjitha shtesat, gjë që po konsiderohet një çmim i lartë.

Reklama

Në videon e postuar më poshtë, mund të shihni se si duket kjo makinë që do të lansohet gjatë vitit të ardhshëm. /Telegrafi/

Reklama