LAJMI I FUNDIT:

I bllokohen xhirollogaritë, “Pastrimi” do ta lë të mërkurën Prishtinën në bërllok

I bllokohen xhirollogaritë, “Pastrimi” do ta lë të mërkurën Prishtinën në bërllok
Foto: Ilustrim

Kompanisë Rajonale të Mbeturinave “Pastrimi” i janë bllokuar xhirollogaritë bankare, për këtë arsye kamionët e kësaj kompanie dhe punëtorët e kësaj kompanie të mërkurën (nesër) nuk do të dalin në terren për të bartur mbeturinat.

Reklama

Përmes një komunikate, Kompania Rajonale e Mbeturinave KRM “Pastrimi”, SH.A-Prishtinë, njofton opinionin publik se i janë bllokuar gjitha xhirollogaritë bankare  nga Kompania për Menaxhimin e Deponive te Kosovës-KMDK me te cilat kryen shërbime bankare.

“Po ashtu, Kompania “Pastrimi”, Sh.A-Prishtinë njofton qytetarët se nga dita e nesërme me dt. 09.02.2022 kompania nuk do të ketë mundësi të bëjë grumbullimin dhe largimin e mbeturinave për arsye te bllokimit te xhirollogarive bankare nga Kompania për Menaxhimin e Deponive te Kosovës, prandaj duhet të bëjmë ndërprerjen e shërbimit te mbeturinave”, thuhet në komunikatë, transmeton Telegrafi.

Kompania “Pastrimi”,  Sh.A-Prishtinë kërkon mirëkuptimin e qytetarëve deri ne zgjidhjen e këtij problem. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Arrestohen edhe dy persona në veri, shkon në tetë numri i tyre - konfiskohen edhe armë

Arrestohen edhe dy persona në veri, shkon në tetë numri i tyre - konfiskohen edhe armë

Lajme
Dhjetëra automjete të KFOR-it nisen në drejtim të Leposaviqit

Dhjetëra automjete të KFOR-it nisen në drejtim të Leposaviqit

Lajme
Pacolli i del në krah Kurtit: I ofroj ndihmën time të plotë, në çdo formë që mund të jetë e nevojshme

Pacolli i del në krah Kurtit: I ofroj ndihmën time të plotë, në çdo formë që mund të jetë e nevojshme

Lajme
Pamje të reja nga sulmi terrorist në Banjskë të Zveçanit, shihet Milan Radoiçiq

Pamje të reja nga sulmi terrorist në Banjskë të Zveçanit, shihet Milan Radoiçiq

Lajme
Pas vrasjes së katër sulmuesve në Banjskë të Zveçanit, Beogradi shpalli të mërkurën ditë zie – Rama: Sinjali më i keq që Serbia mund t’i jepte rajonit

Pas vrasjes së katër sulmuesve në Banjskë të Zveçanit, Beogradi shpalli të mërkurën ditë zie – Rama: Sinjali më i keq që Serbia mund t’i jepte rajonit

Lajme
Sulmi terrorist në veri, ambasadori Hovenier: Është kryer nga një grup profesionistësh

Sulmi terrorist në veri, ambasadori Hovenier: Është kryer nga një grup profesionistësh

Lajme
Kalo në kategori