LAJMI I FUNDIT:

Biçikletës së fëmijëve i vuri motor dhe tani e ka shumë më të lehtë lëvizjen (Video)

Biçikletës së fëmijëve i vuri motor dhe tani e ka shumë më të lehtë lëvizjen (Video)

Dustin Sloan që studion në Universitetin e Teknologjisë në Georgia të Shteteve të Bashkuara, e ka improvizuar biçikletën e fëmijëve për të qarkulluar nëpër kampus.

Reklama

Lodrës së vogël, 21-vjeçari i ka vendosur motor me zinxhirë, për t’i vënë në lëvizje të shpejtës rrotat e pasme, transmeton Telegrafi.

Videoja e postuar më poshtë, e tregon atë teksa ngasë nëpër vende të ndryshme, teksa kalimtarët shikojnë të mahnitur.

Mirëpo, kjo nuk është e tëra, meqë Sloan është në përpjekje të punojë edhe makina tjera të këtij lloji, që do të shfrytëzoheshin njëjtë nga studentët. /Telegrafi/