LAJMI I FUNDIT:

Beteja për jetë a vdekje, luanesha mbyt gjirafën e vogël në prezencë të nënës (Foto, +16)

Beteja për jetë a vdekje, luanesha mbyt gjirafën e vogël në prezencë të nënës (Foto, +16)

Fotografitë e publikuara më poshtë shfaqin një gjirafë, e cila shihet se si me çdo kusht mundohet ta mbrojë të voglin nga dhëmbët e mprehtë të luaneshës.

Ramachandiran Govindaraj, 31-vjeç, nga India, ka arritur të shkrep disa imazhe interesante derisa po vizitonte parkun nacional Masai Mara gjatë shtatorit, transmeton Telegrafi.

Në fotografitë shihet se si gjirafa mundohet të shpëtojë të voglin e saj nga luanesha e cila për fat të keq ia mbyt.

“Nga distanca vërejtëm gjirafën duke qëndruar me kokë ulur, por kur u afruam e pamë se një hienë po mundohej t’ia sulmonte të voglin. Pas 30 minutave betejë, hiena hoqi dorë dhe u largua, kurse e ëma të voglin e dërgoi në një zonë tjetër duke mos e ditur se një luaneshë ishte fshehur atje. Aty sërish filloi beteja për jetë a vdekje, por ishte e kotë, pasi luanesha e fitoi luftën dhe atë para syve të gjirafës që ia rrëmbeu të voglin”, ka deklaruar autori i fotografive. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Turistët në Kinë të hutuar nga risia në tualetet publike  - zgjidhje moderne, por është pak e pakëndshme

Turistët në Kinë të hutuar nga risia në tualetet publike - zgjidhje moderne, por është pak e pakëndshme

Interesante
Ariu notonte në liqenin e Floridës, i vërsulen dy aligatorë – por reptilët tërhiqen nga misioni

Ariu notonte në liqenin e Floridës, i vërsulen dy aligatorë – por reptilët tërhiqen nga misioni

Interesante
Bukuroshja u trondit me çantën që mori në Gucci

Bukuroshja u trondit me çantën që mori në Gucci

Fun
Mënyra se si ky çift zbuluan se po bëhen prindër, bëri miliona njerëz të qeshin

Mënyra se si ky çift zbuluan se po bëhen prindër, bëri miliona njerëz të qeshin

Fun
Ariu në Kaliforni fajësohet për pesë vjedhje në dy orë

Ariu në Kaliforni fajësohet për pesë vjedhje në dy orë

Fun
Ju intereson ta dini sa njerëz në botë kanë emrin e juaj? Kjo është harta që do të “zbulojë” gjithçka për emrin dhe mbiemrin e juaj

Ju intereson ta dini sa njerëz në botë kanë emrin e juaj? Kjo është harta që do të “zbulojë” gjithçka për emrin dhe mbiemrin e juaj

Kalo në kategori