Bernard Berisha shënon dhe asiston në fitoren e Akhmat Grozny

Akhmat Grozny ka regjistruar fitore ndaj Krylya Sovetov në kuadër të javës së 28-të të elitës së futbollit rus.

Kjo skuadër triumfoi në udhëtim me rezultatin e pastër 2-0, ku më meritori ishte edhe Bernard Berisha.

Reprezentuesi i Kosovës fillimisht asistoi te goli i Mohamed Konata në minutën e 45-të.

Përveç kësaj, ai shënoi në minutën e 62-të një gol të bukur për të vulosur fitoren e Akhmat Groznyt.

Grozny pas kësaj fitore ka 35 pikë dhe renditet në pozitën e dhjetë në tabelë./Telegrafi/

Dalin pamjet nga reagimi i Tyson Furyt në zhveshtore pas humbjes nga Oleksandr Usyk

Ka dyshime se Guardiola dhe De Bruyne kanë gjetur klubin e ri - do të shkojnë atje së bashku në vitin 2025

Në gardën e nderit, të gjithë e duartrokitën Kloppin - përveç një lojtari

Davide Ancelotti duket se po largohet nga Real Madridi - ka ofertën në tavolinë

Misteri rreth Mbappes: Nga lëndimi, strategjia e Enriques, dhe momenti i sikletshëm me një femër në Kanë

Si mund të luajë Liverpooli nën urdhrat e Arne Slot - formacion pa sulmues natyral