Shtëpitë e tyre shpesh mund të jenë burim frymëzimi apo edhe diçka që ne e kemi zili

Nëse jeni të magjepsur nga diçka e tillë, kompania QS Supplies, bazuar në selfie dhe foto të banjave të personazheve të famshme, ka bërë pamje 3D të këtyre dhomave në shtëpinë e tyre, në mënyrë që të gjithë të mund t’i shikojnë ato pa cenuar privatësinë.

Edhe pse këto janë dhomat më të vogla në shtëpi, ato nuk janë aspak të vogla apo të papërfillshme, siç do ta shihni më poshtë, transmeton Telegrafi.

Serena Williams (Miami, Florida)

Superylli i tenisit thotë se ajo nuk është aq e suksesshme apo e frymëzuar në dizajnin e brendshëm sa në sport, por aty e ndihmoi motra. Motra e saj e ndihmoi të projektonte të gjithë shtëpinë në Miami, që në rastin e banjës do të thotë një qasje minimaliste, me shumë mermer, pak gjelbërim dhe një pamje nga jashtë që jep aludime të mjedisit japonez.

Pjesa qendrore është vaskë brenda një pjese të veçantë me një dush të madh.

Jennifer Aniston (Bel Air, CA)

Edhe pse kishte pretendime se ka pasur një konflikt për tualetin ndërsa burri i saj ishte Brad Pitt, gjë që është e pasaktë, bashkëshorti i saj i atëhershëm Justin Tero ka ndihmuar në projektimin e këtij apartamenti dhe banjos.

Është një hapësirë e madhe që përfshin 6 deri në 11 tualete. Ajo që konsiderohet kryesore ka një vaskë mermeri me pamje nga kopshti zen plot gjelbërim dhe elemente druri.

Princi Harry dhe Megan Markle (Montesito, CA)

Vlerësohet se në shtëpinë e tyre aktuale ka deri në 18 tualete dhe nëse i përdorin si vend për të menduar dhe marrë vendime, atëherë nuk është çudi që nuk janë ndalur në një numër njëshifror.

Banja kryesore ka një vaskë të integruar poshtë dritares dhe ka perde për pak privatësi, si dhe një banak me një karrige për zbukurim para pasqyrës.

Drake (Toronto, Ontario)

Gjithçka këtu është një shenjë luksi dhe duke qenë se shtëpia është në qytetin ku ka lindur, Drake deklaroi se dëshiron që gjithçka të zgjasë të paktën 100 vjet. Banjo është madhështore, përmban një vaskë të gdhendur nga një copë graniti, një llambadar dhe ndriçim të veçantë, si dhe karrige luksoze.

Ekziston edhe një lloj tualeti robotik që hapet vetë dhe luan muzikë dhe ndryshon dritat në mënyrë që Drake të jetë gati për të “performuar”.

Kendal Jenner (Los Angeles, CA)

Kendall Jenner e ka blerë këtë shtëpi nga Charlie Sheen, ndaj është e kuptueshme që ajo ka dashur të ridekorojë banjën.

Vaska e artë është nën dritare, pranë saj është një raft i madh me peshqir dhe pajisje të tjera tualeti, dhe dushi është i veçantë. Sigurisht, ka në mënyrë të pashmangshme një pasqyrë të madhe.

Gigi Hadid dhe Zayn Malik (New York)

Kjo shtëpi është rinovuar së fundmi në listë dhe ka shumë detaje në çdo dhomë, shumica do të thoshin shumë. Në banjën kryesore gjithçka është paksa e reduktuar, ndaj shohim pjesën e mermertë rreth vaskës dhe pjesën prej druri në hyrje të dhomës.

Tualetet janë të ndara, sepse Gigi nuk i pëlqen të jetë pranë guaskës së tualetit. /Telegrafi/