LAJMI I FUNDIT:

Bahtiri dërgon telegram ngushëllimi për familjen Behrami, ndan 2000 euro

Bahtiri dërgon telegram ngushëllimi për familjen Behrami, ndan 2000 euro

Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri ka dërguar telegram ngushëllimi familjes së të riut, Visar Behrami i cili u gjend pa shenje jetë në shembjen e një pjese të objektit të ish-hotel “Adriatiku”.

Reklama

Në një njoftim për media, thuhet se në shenjë solidarizimi kryetari Bahtiri do të ndajë shumën prej 2000 euro nga buxheti i tij personal.

“Qytetarët e Komunës së Mitrovicës me pikëllim dhe dhembje morën lajmin për aksidentin që i mori jetën djalit tuaj, Visarit. Për humbjen e djalit, familjes tuaj, të afërmve dhe miqve, në emrin tim personal dhe në emër të Komunës së Mitrovicës, ju shpreh ngushëllimet më të sinqerta, andaj në shenjë solidarizimi me dhimbjen tuaj nga buxheti im personal do të ndajë shumën prej 2000 euro për mbulimin e shpenzimeve të varrimit. Ndajmë me ju dhimbjen e madhe”, thuhet në njoftimin nga komunë e Mitrovicës.

Ndryshe, telegram ngushëllimi familjarëve të Visarit, në emër të anëtarësisë së gjerë të LDK-së në Mitrovicë ka dërguar edhe kryetari i kësaj dege, Safet Kamberi. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
KFOR-i amerikan dhe serbët “shtensionojnë” situatën në Leposaviq, i masin forcat në tërheqjen e litarit

KFOR-i amerikan dhe serbët “shtensionojnë” situatën në Leposaviq, i masin forcat në tërheqjen e litarit

Lajme
A do ta përkrah LDK-ja mocionin për rrëzimin e Qeverisë, flet Abdixhiku

A do ta përkrah LDK-ja mocionin për rrëzimin e Qeverisë, flet Abdixhiku

Lajme
Kryeministri bëri publike emrat e grupeve kriminale që u përfshinë në protestat në veri – Prokuroria Speciale nuk përgjigjet

Kryeministri bëri publike emrat e grupeve kriminale që u përfshinë në protestat në veri – Prokuroria Speciale nuk përgjigjet

Jehona Hulaj
Kryetarët e komunave në veri po vazhdojnë punën - flasin Atiq, Peci e Zeqiri

Kryetarët e komunave në veri po vazhdojnë punën - flasin Atiq, Peci e Zeqiri

Elfije Boletini
Sveçla njofton se është arrestuar personi i cili kërcënoi nënkryetaren e Komunës së Leposaviqit

Sveçla njofton se është arrestuar personi i cili kërcënoi nënkryetaren e Komunës së Leposaviqit

Lajme
Operacioni

Operacioni "Shpërndarësi 3", Policia sekuestron drogë, vetura, para dhe arreston katër persona në Gjilan

Lajme
Kalo në kategori