LAJMI I FUNDIT:

Atleti kreu për herë të parë, dy rrotullime mbi shiritin e tendosur (Video)

Atleti kreu për herë të parë, dy rrotullime mbi shiritin e tendosur (Video)

Jaan Roose nga Vihtra në Estoni, realizoi diçka që asnjë prej atletëve nuk e ka arritur deri më tani.

Megjithëse shumë herë nuk ia doli, më në fund arriti të rrotullohej dy herë mbi shiritin e tendosur, që ndodhej në një palestër, transmeton Telegrafi.

Në vetëm disa prej përpjekjeve të mëparshme, ai shihet teksa bie keq me kokë, qafë dhe shpinë, por ia del të largohet pa ndonjë lëndim.

“Kam nëntë vjet që praktikoj ushtrime në shirit, ndërsa në gjashtë vitet e fundit, provoj të rrotullohem” ka thënë Roose.

Ky shirit vendoset njëjtë sikur litari i tendosur, vetëm se është më vështirë të ekuilibrohet mbi të sepse nuk është i tendosur aq fort s litari.

Reklama

Pos këtij suksesi, Roose është i njohur për aftësitë e ekuilibrimit, andaj ka marrë pjesë në filmin Assassin’s Creed dhe koncertet e Madonnas. /Telegrafi/

Reklama

Në trend Fun

Më shumë
Njerëzit sapo kanë filluar të zbulojnë se çfarë do të thotë emri IKEA e gjithashtu edhe si ta shqiptojnë atë emër

Njerëzit sapo kanë filluar të zbulojnë se çfarë do të thotë emri IKEA e gjithashtu edhe si ta shqiptojnë atë emër

Interesante
Kamera ka kapur një skenë si në filmat komedi, shikoni me kujdes se çfarë do të ndodhë me këtë prindër

Kamera ka kapur një skenë si në filmat komedi, shikoni me kujdes se çfarë do të ndodhë me këtë prindër

Fun
Zhvendosja e hipopotamëve të Escobarit do të kushtojë 3.5 milionë dollarë

Zhvendosja e hipopotamëve të Escobarit do të kushtojë 3.5 milionë dollarë

Fun
Amerikania pothuajse mbeti e bllokuar me pozën saj kur provoi një trend në TikTok

Amerikania pothuajse mbeti e bllokuar me pozën saj kur provoi një trend në TikTok

Fun
Policia australiane arrestoi burrin që menduan se ishte i pajisur me AK-47, por në fakt doli se ishte krejt diçka tjetër

Policia australiane arrestoi burrin që menduan se ishte i pajisur me AK-47, por në fakt doli se ishte krejt diçka tjetër

Interesante
Ëndrra

Ëndrra

Fun
Kalo në kategori