LAJMI I FUNDIT:

Artisti shfrytëzoi gjethet e thara, për të imituar kryeveprën e Da Vinçit (Video)

Artisti shfrytëzoi gjethet e thara, për të imituar kryeveprën e Da Vinçit (Video)

Nathan Wyburn ka shfrytëzuar gjethet e thara të pemëve, që të imitojë në një kopsht të Londrës, kryeveprën e Leonardo Da Vinçit “Mona Lisën”.

Reklama

Nëpërmjet pajisjes për fryrje, ai përhapi masën sipas nevojës, për t’i vënë më pas si duhet, që të krijoi portretin e famshëm, transmeton Telegrafi.

“Po vjen vjeshta, andaj desha që t’ju kujtojë të gjithëve, se si duhet mbajtur kopshtin në top formë. Por, pas realizimit të imazhit i kam mbledhur gjethet”, ka thënë Wyburn.

Mënyra si e realizoi punimin, iu ka pëlqyer shumë shfrytëzuesve të rrjeteve sociale, të cilën e shpërndanë videon me shpejtësi.

“Nuk i mungon as buzëqeshja misterioze”, ka shkruar një komentues, derisa analizonte detajet punimit. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Po filmonte promon për YouTube, eksperti amerikan i “jetës së egër” për pak sa nuk goditet nga rrufeja

Po filmonte promon për YouTube, eksperti amerikan i “jetës së egër” për pak sa nuk goditet nga rrufeja

Interesante
Spikerja virtuale jep lajmet në Euronews Albania

Spikerja virtuale jep lajmet në Euronews Albania

Interesante
Qytetarët e Kosovës gati për udhëtim pa viza në BE, shfaqen në video me pasaporta në duar

Qytetarët e Kosovës gati për udhëtim pa viza në BE, shfaqen në video me pasaporta në duar

Virale
Kryediplomati suedez e harron pasaportën në shtëpi, nuk lejohet të hyjë në Ukrainë

Kryediplomati suedez e harron pasaportën në shtëpi, nuk lejohet të hyjë në Ukrainë

Interesante
Spanjolli hyn i gjallë në varr në mënyrë vullnetare dhe qëndron nën tokë për një orë: Doja të qëndroja më gjatë

Spanjolli hyn i gjallë në varr në mënyrë vullnetare dhe qëndron nën tokë për një orë: Doja të qëndroja më gjatë

Interesante
U grindën brenda aeroplanit, piloti detyrohet të bëjë ulje emergjente në Vjenë – britanikja i hedhë 5 mijë funte mbi kokën e partnerit

U grindën brenda aeroplanit, piloti detyrohet të bëjë ulje emergjente në Vjenë – britanikja i hedhë 5 mijë funte mbi kokën e partnerit

Interesante
Kalo në kategori