LAJMI I FUNDIT:

Arteta shpjegon paraqitjen e dobët të Arsenalit kundër Man United

Arteta shpjegon paraqitjen e dobët të Arsenalit kundër Man United

Arsenali mori rezultatin që donte ndaj Manchester United, duke mposhtur Djajtë e Kuq në Old Trafford 1-0.

Por ,performanca e The Gunners la shumë për të dëshiruar.

Mikel Arteta thotë se presioni që vjen me pritjen për të fituar ndeshjet javë pas javësh, ka ndikuar në paraqitjen e skuadrës.

Arsenali vazhdon si lider me fitoren minimale, i jep goditje të rëndë shpresave të Man United për në Evropë
Lexo po ashtu Arsenali vazhdon si lider me fitoren minimale, i jep goditje të rëndë shpresave të Man United për në Evropë

“Sot nuk ishim të qetë, të pastër, mjaftueshëm konsistent dhe duke i bërë gjërat e thjeshta siç duhet. Kjo nuk të jep kontrollin e lojës”, deklaroi Arteta.

“Disa nga lojtarët nuk kanë qenë në këtë pozicion, ata nuk e dinë se çfarë është në lojë dhe si ndihesh emocionalisht që duhet të fitosh dhe të fitosh dhe të fitosh nga dhjetori ose janari”.

“Është një gjë fenomenale që ata po bëjnë”, ka shtuar më tej trajneri i Arsenalit. /Telergafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dortmundi vishet kuqezi, tifozët shqiptarë me këngë e valle presin ndeshjen e Kombëtares së Shqipërisë

Dortmundi vishet kuqezi, tifozët shqiptarë me këngë e valle presin ndeshjen e Kombëtares së Shqipërisë

Kombëtarja e Shqipërisë
Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Përfaqësueset
LIVE: Shqipëri-Itali, gjithçka rreth ndeshjes së parë të kuqezinjve në Euro 2024

LIVE: Shqipëri-Itali, gjithçka rreth ndeshjes së parë të kuqezinjve në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
“E tashmja dhe e ardhmja e shkëlqyer”, Messi i impresionuar nga talenti argjentinas

“E tashmja dhe e ardhmja e shkëlqyer”, Messi i impresionuar nga talenti argjentinas

Ndërkombëtare
Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Përfaqësueset
Ylli i Liverpoolit thyen rekordin 64-vjeçar në Kampionate Evropiane

Ylli i Liverpoolit thyen rekordin 64-vjeçar në Kampionate Evropiane

Përfaqësueset
Kalo në kategori