Kryetarja e Bashkisë së Shkupit, Danella Arsovska ka folur për gazetarët në vendin e ngjarjes nga zjarri në Shkup, në afërsi të fabrikës Treska, njofton Telegrafi Maqedoni.

“Ekipet janë këtu për të shuar zjarrin dhe jemi duke tentuar që të parandalojmë shpërndarjen e zjarrit në drejtim të ndërtesave dhe shtëpive. Apeloj që qytetarët të ruajnë qetësinë”

Përndryshe, sot në mesditë shpërtheu një zjarr i madh në lagjen “Taftalixhe” në Shkup në afërsi të fabrikës së vjetër “Treska”. /Telegrafi/

Shpërthen zjarr i madh në Shkup Shpërthen zjarr i madh në Shkup