Byroja amerikane Federale e Hetimit (FBI) ka hapur një hetim për ndërhyrje të paligjshme të një gruaje kineze në shtëpinë e pushimit të presidentit amerikan, Donlad Trump në Mar-a-Lago, Florida.

Gruaja, e cila u gjet me një USB me virus dhe me katër telefona celularë, u arrestua dhe dyshohet për spiunazh.

Hetuesit konfirmuan arrestimin e saj duke pretenduar se ekziston një probabilitet i lartë për largimin e saj nga vendi. /kp/Telegrafi/