LAJMI I FUNDIT:

Arrestohet një person për dhunë në familje në Han të Elezit  

Arrestohet një person për dhunë në familje në Han të Elezit  
Foto: Ilustrim

Stacioni policor në Han të Elezit nga Drejtoria Rajonale e Policisë në Ferizaj, rreth orës 10:15 ka pranuar një informacion,  se në ‘’Lagjja Meliq’’ në Han të Elezit  është një rast i dhunës në familje.

Reklama

Siç njoftohet, në lidhje me këtë, policia ka marr veprimet e nevojshme dhe menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes.

Po ashtu është arrestuar personi i dyshuar me inicialet SH.M (M/K) i moshës 46 vjeçar, i cili për shkak të një mosmarrëveshje në shtëpinë e vëllait të tij, kishte ushtruar dhunë psikike dhe kishte kanosur nënën e tij  me inicialet S.H ( F/K) e moshës 70 vjeçare.

Policia, të dyshuarin e ka shoqëruar në stacionin policor në Han të Elezit dhe   me vendim të Prokurorit të Prokurorisë Themelore në Ferizaj, i njëjti është dërguar në mbajtje për 48 orë , për procedura të mëtejme hetimore.

Rasti është cilësuar ‘’ Dhunë në familje dhe Kanosje’’, njofton Telegrafi.