Autoritetet amerikane thanë se personi i dyshuar për vrasjen e tetë vetëve në sallonet e masazheve në Atlanta të Georgias ka pohuar se vuante nga fiksime seksuale dhe se incidenti me armë zjarri mund të mos ishte i motivuar nga urrejtja racore.

Zyrtarët thanë se 21-vjeçari Robert Aaron Long, duket se i kishte frekuentuar vetë sallonet ku ndodhi dhuna, ose të tjera të ngjashme me to, dhe se më pas ishte drejtuar për në Florida, mbase për të bërë vrasje të tjera.

Gjashtë nga tetë viktimat ishin gra me origjinë aziatike, raporton zeriamerikes. Megjithëse nga hetimet paraprake duket se i dyshuari mund të mos ketë qenë i motivuar nga urrejtja racore, zyrtarët thanë se është ende herët për ta ditur me siguri.

Ngjarja e mbrëmshme ishte një tjetër rast i dhunës me armë dhe me shumë viktima në Shtetet e Bashkuara.

Gjithçka filloi rreth orës 5 pasdite me vrasjen e katër personave dhe plagosjen e një tjetri në një qendër masazhesh në Qarkun Cherokee.

Natë e përgjakshme në Atlanta, të shtëna armësh në tri lokacione – humbin jetë tetë persona brenda qendrave të masazhit Natë e përgjakshme në Atlanta, të shtëna armësh në tri lokacione – humbin jetë tetë persona brenda qendrave të masazhit

Të vrarët ishin dy gra me origjinë aziatike së bashku me një grua dhe një burrë të bardhë, thanë autoritetet.

Më pas policia gjeti tre gra të vrara në një sallon të Atlantës dhe një grua tjetër në një sallon aty pranë. /Telegrafi/