LAJMI I FUNDIT:

Arifaj: Ende nuk ka vendim për thirrje të seancës konstituive (Video)

Arifaj: Ende nuk ka vendim për thirrje të seancës konstituive (Video)
Foto: Arkiv

Këshilltari i presidentit Hashim Thaçi, Ardian Arifaj, në një intervistë për Telegrafin me gazetarin Muhamet Hajrullahu, ka folur rreth ftesës së presidentit dërguar partive politike për takimin konsultativ të së hënës, takim ky që ka të bëjë me thirrjen e seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës.

Reklama

“Nuk mund të ketë zvarritje të procesit, sepse 8 gushti është afati i fundit për thirrje të seancës”, tha ai, duke theksuar se ende nuk ka vendim për thirrjen e seancës konstituive.

Sipas Arifajt, pas takimit të paralajmëruar për të hënë, mund të caktohet data se kur do të mbahet kjo seancë.

Duke komentuar kritikat dhe akuzat e disa subjekteve politike se presidenti Thaçi po i shërben koalicionit PDK-AAK-NISMA, për zvarritjen e krijimit të institucioneve, Arifaj mes tjerash deklaroi se “presidenti është i të gjithë qytetarëve dhe ai përfaqëson interesin e të gjitha partive politike”. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Lëvizja pa viza nga 1 janari - Ambasada Gjermane del me njoftim, tregon se në cilat raste mund t'ju refuzohet hyrja

Lëvizja pa viza nga 1 janari - Ambasada Gjermane del me njoftim, tregon se në cilat raste mund t'ju refuzohet hyrja

Lajme
Luksi dhe fitimet e mëdha: Sa kushton vila e Radoiçiqit dhe si u pasurua kaq shumë ky njeri?

Luksi dhe fitimet e mëdha: Sa kushton vila e Radoiçiqit dhe si u pasurua kaq shumë ky njeri?

Lajme
Rama dënon sulmin ndaj policisë së Kosovës: E papranueshme që ushtria të përdoret për shfaqje të tilla në kulmin e tensioneve

Rama dënon sulmin ndaj policisë së Kosovës: E papranueshme që ushtria të përdoret për shfaqje të tilla në kulmin e tensioneve

Lajme
Ministrja e Jashtme e Gjermanisë thirrje Serbisë nga Kievi: Tërhiqni trupat nga kufiri me Kosovën

Ministrja e Jashtme e Gjermanisë thirrje Serbisë nga Kievi: Tërhiqni trupat nga kufiri me Kosovën

Siguri
Kryeministri kroat: Sulmi në veri s’ka ndodhur rastësisht, duhet reagim më i fortë ndërkombëtar

Kryeministri kroat: Sulmi në veri s’ka ndodhur rastësisht, duhet reagim më i fortë ndërkombëtar

Lajme
BE: Policia Kosovës ka mandat për të hetuar sulmin në Banjskë – presim që Serbia të bashkëpunojë pa kushte

BE: Policia Kosovës ka mandat për të hetuar sulmin në Banjskë – presim që Serbia të bashkëpunojë pa kushte

Lajme
Kalo në kategori