Disa javë pasi rikrijoi një pamje nga filmi i hershëm “13 Going on 30”, Ariana Grande me sa duket kanalizoi një stil ikonik nga një epokë tjetër.

Për javën e temave të viteve ’90 në “The Voice”, super ylli 28-vjeçar kishte veshur një bluzë pa rripa dhe pantallona të bardha që dukej se rikrijonin një veshje që Britney Spears kishte veshur në turneun e saj “Baby One More Time” në vitin 1999.

Ndërsa bluza e saj prej lëkure ishte një nuancë më e lehtë rozë se sa stili i shkëlqyeshëm i Spears, të dy yjet bashkuan pjesën e sipërme me pantallona të bardha me copë rozë në gjunjë.

Në stilin e vërtetë Grande, ajo kombinoi pamjen rozë me flokët e kapura bisht.

Nuk është hera e parë që anëtarja e jurisë në “The Voice” i referohet ikonës së popit, pasi ajo këndoi një pjesë të “Oops!…I Did It Again” muajin e kaluar ndërsa u shfaq së bashku me Kelly Clarkson në “The Tonight Show Starring Jimmy Fallon”.

Këngëtarja e hitit “Positions” ka qenë e njohur për rikrijimin e momenteve të kulturës pop, duke përfshirë edhe “13 Going on 30” – në  videoklipin e saj viral të vitit 2018 “Thank U, Next” . /Telegrafi/