LAJMI I FUNDIT:

Apple Watch së shpejti do të mund ta përmirësojë gjumin

Apple Watch së shpejti do të mund ta përmirësojë gjumin

Apple sapo njoftoi një tipar të kërkuar prej kohësh në Apple Watch. Përcjellja dhe përmirësimi i gjumit.

Reklama

Me këtë veçori të re, përdoruesit jo vetëm që mund të përcjellin gjumin, por gjithashtu të krijojnë atë që Apple thotë se është një qasje holistike për përmirësimin e gjumit.

Funksioni i përcjelljes së gjumit funksionon së bashku me iPhone për të ndihmuar një person të krijojë një rutinë më të mirë të gjumit.

Kjo veçori quhet Wind Down dhe është krijuar për të zvogëluar shpërqendrimet në iPhone dhe Apple Watch.

Kur aktivizohet, telefoni shfaq informacion shtesë në ekran, duke përfshirë sa kohë ka mbetur deri në kohën e gjumit (të paracaktuar nga përdoruesi) dhe ndizet Do Not Disturb.

Ky ekran i bën përdoruesit të pushojnë dhe të meditojnë – në vend që ta zëmë psh shfletimin e pafund në Facebook apo Instagram.

Kur është koha të zgjoheni, ekrani i alarmit rikthehet dhe tani përmban një lidhje me Shortcuts, duke e bërë më të lehtë fillimin e aplikacioneve të përditshme.

Në trend Teknologji

Më shumë
Vision Pro: Zbulohen kufjet e reja të realitetit të shtuar të Apple - bëhet i ditur edhe çmimi i tyre

Vision Pro: Zbulohen kufjet e reja të realitetit të shtuar të Apple - bëhet i ditur edhe çmimi i tyre

Teknologji
Konfirmohen edhe zyrtarisht specifikat dhe çmimet e detajuara të Asus ROG Ally

Konfirmohen edhe zyrtarisht specifikat dhe çmimet e detajuara të Asus ROG Ally

Teknologji
YouTube do të sjell reklama me kohëzgjatje prej 30 sekondash në YouTube TV – ato nuk mund të hiqen

YouTube do të sjell reklama me kohëzgjatje prej 30 sekondash në YouTube TV – ato nuk mund të hiqen

Teknologji
Nintendo përfundon shitjet online të lojërave në Rusi

Nintendo përfundon shitjet online të lojërave në Rusi

Lojëra
Sa po paguan Samsung për të prodhuar telefonin Galaxy S23 Ultra?

Sa po paguan Samsung për të prodhuar telefonin Galaxy S23 Ultra?

Teknologji
Droni ushtarak amerikan i kontrolluar nga inteligjenca artificiale ‘vret’ operatorin e tij në një test të simuluar

Droni ushtarak amerikan i kontrolluar nga inteligjenca artificiale ‘vret’ operatorin e tij në një test të simuluar

Teknologji
Kalo në kategori