0Shares

Me afrimin e konferencës WorldWide Developer të Apple që do të mbahet në qershor, shtohen edhe thashethemet rreth produkteve që do të zbulohen në të.

Tashmë e dijmë se tableti iPad Pro me ekran 10.5” pritet të jetë pjesë e linjës së produkteve të reja, së bashku me Siri speaker.

Tani, një raport i ri bën të ditur se kompania mund të rifreskojë edhe linjën e laptopëve.

Raporti pohon se një MacBook Pro i ri do të pasojë versionin e 2016 dhe do të ketë arkitekturë të brendshme të ndryshme nga modeli paraprak.

Një procesor i ri poashtu duhet të ofrohet në MacBook 12 inç. Sipas spekulimeve, Apple do të rifreskojë procesorin e MacBook Air, laptopit të tyre më të lirë.

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)