LAJMI I FUNDIT:

Apple ka përgatitur iPhone-in më të shtrenjtë deri më tani

Apple ka përgatitur iPhone-in më të shtrenjtë deri më tani

Modeli më i njohur i kompanisë Apple është iPhone 15 Pro Max, i cili aktualisht është më i shtrenjti.

Nuk është çudi që, sipas thashethemeve, Apple po përgatit iPhone 17 për vitin e ardhshëm, i cili do të jetë modeli i tyre më i hollë, por edhe më i shtrenjtë, transmeton Telegrafi.


Është raportuar edhe më parë se iPhone 17 Slim do të shfaqet së shpejti, por dukej se ky model do të jetë vetëm një zëvendësim për iPhone 16 Plus, pra një iPhone “i rregullt” me ekran më të madh.

Thashethemet e reja thonë se Apple mund të heqë dorë nga kjo dhe të prezantojë një model që, sipas specifikimeve, duhet të jetë më i fortë, por edhe më i shtrenjtë se modeli Pro Max.

Sipas informacioneve të disponueshme, dizajni përfundimtar i pajisjes nuk ka përfunduar ende, kështu që edhe Apple nuk e di ende saktësisht se cila do të ishte diagonalja ideale për iPhone-in e ri.

Aktualisht, ata janë duke testuar disa lloje modelesh, duke përfshirë një model me një trup alumini dhe një nivel më të vogël hardueri në pjesën e përparme të telefonit, ku do të vendosen sensorët dhe kamera FaceID.

Është interesante se pozicioni i kamerave në anën e pasme të telefonit thuhet se do të jetë afër majës, por në mes. Sa i përket diagonales së ekranit, është duke u konsideruar një diagonale midis 6.12 dhe 6.67 inç.

Do të jetë interesante të shihet se sa i hollë do të jetë ai model, duke qenë se duhet të shitet si “Slim”. Kompania kohët e fundit prezantoi tabletin e saj më të hollë deri më tani, dhe iPad Pro i ri me një ekran diagonal prej 13 inçësh është vetëm 5.1 mm i hollë. /Telegrafi/

Në trend Teknologji

Më shumë
Mira Murati për ndikimin e Inteligjencës Artificiale: Disa punë 'ndoshta do të zhduken', por ndoshta sepse 'nuk duhet të ishin aty'

Mira Murati për ndikimin e Inteligjencës Artificiale: Disa punë 'ndoshta do të zhduken', por ndoshta sepse 'nuk duhet të ishin aty'

Teknologji
Televizori më i madh ndonjëherë, Sony PVM-4300 me “shpinë” peshonte 200 kilogramë

Televizori më i madh ndonjëherë, Sony PVM-4300 me “shpinë” peshonte 200 kilogramë

Teknologji
Elon Musk: Telefonat nuk do të ekzistojnë më në të ardhmen

Elon Musk: Telefonat nuk do të ekzistojnë më në të ardhmen

Elon Musk: Telefonat nuk do të ekzistojnë më në të ardhmen

Elon Musk: Telefonat nuk do të ekzistojnë më në të ardhmen

Netflix ndalon së punuari në këta modele të televizorit

Netflix ndalon së punuari në këta modele të televizorit

Teknologji
Bateria e ulët në telefonin tuaj? Zgjate jetën e saj me këtë zgjidhje të lehtë

Bateria e ulët në telefonin tuaj? Zgjate jetën e saj me këtë zgjidhje të lehtë

Teknologji
Kalo në kategori