LAJMI I FUNDIT:

Aplikacioni Phone Link i Microsoft tani edhe në iOS

Aplikacioni Phone Link i Microsoft tani edhe në iOS

Microsoft tani po lanson një përditësim të ri për aplikacionin e tij Phone Link që përfshin softuerin iOS për herë të parë.

Reklama

Përmes aplikacionit Phone Link, përdoruesit e iPhone mund të lidhen me një kompjuter me Windows 11 dhe të dërgojnë e marrin mesazhe përmes iMessage, të bëjnë dhe të marrin telefonata dhe të shohin njoftimet e tyre në një kompjuter ose laptop, transmeton Telegrafi.

Microsoft njoftoi për përditësimin në fillim të këtij viti dhe tani po lansohet në 39 gjuhë në 85 vende. Microsoft thotë se të gjithë ata me Windows 11 do të kenë qasje në mbështetjen e iPhone në Phone Link deri në mes të majit.

Aplikacioni Phone Link funksionon duke dërguar mesazhe përmes Bluetooth te kontaktet. /Telegrafi/

Në trend Teknologji

Më shumë
Dizajni i Samsung Galaxy S24 Ultra u zbulua përmes renderëve të CAD

Dizajni i Samsung Galaxy S24 Ultra u zbulua përmes renderëve të CAD

Teknologji
Imazhet e Samsung Galaxy S24 zbulojnë dizajnin e sheshtë

Imazhet e Samsung Galaxy S24 zbulojnë dizajnin e sheshtë

Teknologji
Qualcomm prezanton platformat e gjeneratës së ardhshme AR/VR Snapdragon XR2 Gen 2 dhe AR1 Gen 1

Qualcomm prezanton platformat e gjeneratës së ardhshme AR/VR Snapdragon XR2 Gen 2 dhe AR1 Gen 1

Teknologji
Publikohen renderët e bazuara në CAD të Samsung Galaxy S24+

Publikohen renderët e bazuara në CAD të Samsung Galaxy S24+

Teknologji
Pas ndarjes me FIFA-n, Electronic Arts prezanton video-lojën e re të futbollit 'FC 24'

Pas ndarjes me FIFA-n, Electronic Arts prezanton video-lojën e re të futbollit 'FC 24'

Lojëra
Netflix mbyll biznesin të dhënies me qira të DVD-ve, duke shënuar fundin e epokës së ‘zarfeve të kuqe’

Netflix mbyll biznesin të dhënies me qira të DVD-ve, duke shënuar fundin e epokës së ‘zarfeve të kuqe’

Teknologji
Kalo në kategori