Për një paraqitje në “The Late Show With Stephen Colbert” të martën për të promovuar “WeCrashed”, serialin e saj të ri Apple TV+ me bashkë-protagonist Jared Leto, aktorja veshi një korse marramendëse, shumëngjyrëshe dhe pantallona të ngjashme nga Christopher John Rogers.

Pamja me këmbë të gjera e Hathaway ishte e mbuluar plotësisht me stampim pikash në çdo nuancë të ylberit, madje ajo vendosi një xhaketë të përshtatshme sipër për një paraqitje më madhështore.

“Lërini rrobat t’ju sjellin gëzim, njerëz! Më pëlqen që moda mund ta bëjë këtë”, shkroi stilistja e Hathaway, Erin Walsh, në Instagram për veshjen e saj.

39-vjeçarja fituese e Oscars ka qenë mjaft e stilit kohët e fundit; në premierën e “WeCrashed” gjatë South by Southwest të shtunën, ajo shkëlqeu me një fustan zinxhir argjendi Versace me prerje të zjarrta anësore.

Ajo mbante gjithashtu një çantë të vogël të zbukuruar Pipitchara të stolisur me flamurin transgjinor. /Telegrafi/