LAJMI I FUNDIT:

Angjushev: Ndryshimet në politikat tatimore të Maqedonisë do të jenë në të mirë të qytetarëve

Angjushev: Ndryshimet në politikat tatimore të Maqedonisë do të jenë në të mirë të qytetarëve

Çfarëdo ndryshimi i politikës tatimore në Maqedoni do të jetë në dobi të qytetarëve dhe ekonomisë dhe nuk do të ndodhë pa debat të gjerë për çka i gjithë opinioni do të informohet në kohë, tha zëvendëskryeministri për çështje ekonomike, Koço Angjushev.

Reklama

Ai shtoi se masat për rritje ekonomike deri në fund të vitit do të shdërrohen në program qeveritar që do të fillojë të zbatohet nga viti i ardhshëm për të cilin janë ndarë mjetet e nevojshme financiare.

“Për masat janë organizuar dy debate publike në të cilat kanë marrë pjesë persona të interesuar të huaj dhe vendorë, juridik dhe fizik, si dhe odat ekonomike. Ata janë informuar edhe për propozim-masat, për të cilat është lënë hapësirë kohore që të shqyrtohen dhe analizohen dhe të japin propozime konkrete. Jemi të kënaqur që propozime mbërritën prej të gjithë faktorëve të cilët i mbështesin masat dhe në tërësi janë në pajtim për nevojën dhe mënyrën në të cilën janë vendosur.”, tha Angjushev.

Angjushev theksoi se të gjitha vërejtjet do të pranohen dhe do të vendosen në programin i cili do të kthehet në program qeveritar deri në fund të vitit dhe si i tillë do të zbatohet gjatë vitit të ardhshëm./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Terroristët serbë derisa po iknin nga zona malore në Banjskë, e lanë mikun e tyre të plagosur – as që e kthyen kokën ta shohin si është

Terroristët serbë derisa po iknin nga zona malore në Banjskë, e lanë mikun e tyre të plagosur – as që e kthyen kokën ta shohin si është

Lajme
Reagon Kurti pas sulmit terrorist para Parlamentit turk: Shërim të shpejtë policëve të lënduar

Reagon Kurti pas sulmit terrorist para Parlamentit turk: Shërim të shpejtë policëve të lënduar

Lajme
Vuçiq flet sërish për sulmin terrorist në Banjskë, thotë se do të dalë “me dëshmi” të reja

Vuçiq flet sërish për sulmin terrorist në Banjskë, thotë se do të dalë “me dëshmi” të reja

Lajme
​Mirëpritet propozimi i Osmanit që për Asociacionin të diskutohet me ShBA-në

​Mirëpritet propozimi i Osmanit që për Asociacionin të diskutohet me ShBA-në

Lajme
Koloneli i pensionuar serb tregon se si për një minutë mund të vërtetohet se kujt i takon armatimi që u gjet në Banjskë

Koloneli i pensionuar serb tregon se si për një minutë mund të vërtetohet se kujt i takon armatimi që u gjet në Banjskë

Lajme
Vendosja dhe tërheqja e ushtrisë serbe në kufirin me Kosovën – si u dorëzua Vuçiqi pas presionit të madh

Vendosja dhe tërheqja e ushtrisë serbe në kufirin me Kosovën – si u dorëzua Vuçiqi pas presionit të madh

Lajme
Kalo në kategori