LAJMI I FUNDIT:

Amerikani u kollit, pastaj ndjeu një dhimbje në stomak – ngriti këmishën nga frika dhe pa një vrimë prej 7 centimetrash

Amerikani u kollit, pastaj ndjeu një dhimbje në stomak – ngriti këmishën nga frika dhe pa një vrimë prej 7 centimetrash

Rasti i çuditshëm është publikuar në revistën mjekësore “Medical Case Reports” dhe ka ndodhur në Florida.

Burri i paidentifikuar, 63 vjeç, po hante mëngjes me gruan në një restorant, kur filloi të kollitej dhe teshtinte në të njëjtën kohë. Ai ndjeu një dhimbje të fortë në bark dhe vendosi të ngrinte këmishën. Është një nënvlerësim të thuhet se ai ishte i tronditur.

Ju paralajmërojmë se vazhdimi i rrëfimit mund të jetë shqetësues për disa lexues, raporton dailymail.


Gjegjësisht, burri ngriti këmishën dhe pa një vrimë në stomak nga e cila dilnin “një sasi e madhe e zorrëve”. Gruaja e frikësuar thirri një ambulancë dhe burri fatkeq u transportua në spitalin më të afërt.

Ai ka rezultuar se pak më herët i është nënshtruar një operacioni abdominal, por ka marrë edhe konfirmimin e mjekut se plaga është “shëruar mirë”.

Ai shkoi në mëngjes me gruan për të festuar ndërhyrjen e suksesshme dhe për pak sa nuk vdiq. Një plagë shtatë centimetra u hap në bark.

Ky ndërlikim i rrallë, por serioz ndodh kur organet e brendshme “shfaqen” sepse plaga nuk është shëruar siç duhet. Ndodh në tre nga 100 pacientë që kanë kryer operacione të legenit ose barkut, tregojnë studimet.

Mund të jetë fatale në katër nga 10 pacientë nëse ka humbje të tepërt gjaku, shumë dhimbje ose lëndim të organeve të ekspozuara.

Kjo histori pati një fund të lumtur, sepse gjashtë ditë pas operacionit të ri, burri u dërgua në mjekim në shtëpi – dhe ai nuk kishte probleme të tjera.

Ekspertët përmendin kollën si një faktor rreziku të spikatur, në këtë rast, por edhe në të tjera që janë evidentuar. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë

"Kokosi, muzika dhe fushata virale", interneti i pushtuar me Kamala Harris - a do t'i sjellë kjo më shumë vota?

Amerika
Trump i tha nipit ta linte djalin e tij me aftësi të kufizuara të vdiste, shkruan në librin e nipit të Trumpit

Trump i tha nipit ta linte djalin e tij me aftësi të kufizuara të vdiste, shkruan në librin e nipit të Trumpit

Amerika
Të dielën, bota arriti temperaturën më të lartë të regjistruar ndonjëherë

Të dielën, bota arriti temperaturën më të lartë të regjistruar ndonjëherë

Botë
Netanyahu në Kongresin amerikan: SHBA dhe Izraeli duhet të qëndrojnë së bashku, Biden është një sionist krenar

Netanyahu në Kongresin amerikan: SHBA dhe Izraeli duhet të qëndrojnë së bashku, Biden është një sionist krenar

Amerika
Shkon në gjashtë numri i të vdekurve në Kroaci, policia zbulon identitetin e vrasësit

Shkon në gjashtë numri i të vdekurve në Kroaci, policia zbulon identitetin e vrasësit

Kroacia
Shtohen dyshimet për atentatin, Trump:

Shtohen dyshimet për atentatin, Trump: "Si u ngjit dikush në çati dhe pse nuk u raportua?"

Amerika
Kalo në kategori