LAJMI I FUNDIT:

Amerikani thyen rekordin Guiness duke vizituar të gjitha stacionet e metrosë në Uashington

Amerikani thyen rekordin Guiness duke vizituar të gjitha stacionet e metrosë në Uashington

Një bloger udhëtimesh theu një rekord botëror Guinness duke vizituar të gjitha stacionet e metrosë në zonën e Washington DC, në 8 orë e 54 minuta.

Lucas Wall filloi sfidën të mërkurën, ditën e parë të plotë të shërbimit të linjës së argjendtë të Autoritetit të Transitit të Zonës Metropolitane të Uashingtonit.


Wall filloi udhëtimin e tij në stacionin e ri Ashburn dhe përfundoi 8 orë e 54 minuta më vonë në Stacionin Huntington, pasi vizitoi gjithsej 97 stacione, raporton UPI, transmeton Telegrafi.

Organizata Guinness World Records tha se koha e Wall ishte gati një orë më e gjatë se rekordi i mëparshëm prej 7 orë e 59 minuta, por mbajtësi i mëparshëm i rekordeve, Scott Bennett, e theu rekordin në dhjetor 2019 dhe Metro që atëherë ka shtuar gjashtë stacione të reja.

“Unë e bëra këtë Garë Tranziti WMATA – e njohur gjithashtu si Sfida e Metrosë D.C. – për të rritur ndërgjegjësimin për këtë zgjerim të shumëpritur të tranzitit në rajonin e kryeqytetit kombëtar dhe për të vendosur shenjën që garuesit tranzit duhet të përpiqen të mposhtin,” tha Wall. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Piloti polak i aeroplanit i propozon martesë partneres e cila punon si stjuardese – momentin emocionues e ndau me pasagjerët

Piloti polak i aeroplanit i propozon martesë partneres e cila punon si stjuardese – momentin emocionues e ndau me pasagjerët

Interesante
Në një video virale, një kamerier shpjegon se cilin rregull nuk duhet ta thyejnë kurrë mysafirët

Në një video virale, një kamerier shpjegon se cilin rregull nuk duhet ta thyejnë kurrë mysafirët

Interesante
Njihuni me shtëpinë “që kushton jo shumë shtrenjtë” - brenda një kontejneri transporti

Njihuni me shtëpinë “që kushton jo shumë shtrenjtë” - brenda një kontejneri transporti

Interesante
Një çift në Angli janë bërë viralë pasi e kanë shndërruar kopshtin e tyre “gri” në një

Një çift në Angli janë bërë viralë pasi e kanë shndërruar kopshtin e tyre “gri” në një "oazë të bukur” me lule

Interesante
Një nënë e nxori vajzën nga shkolla “për shkak të politikës së re të tualeteve” në një shkollë të Anglisë

Një nënë e nxori vajzën nga shkolla “për shkak të politikës së re të tualeteve” në një shkollë të Anglisë

Interesante
Mbi 33 milionë shikime - vogëlushi filloi të kërcente menjëherë pasi bëri hapat e para në jetë

Mbi 33 milionë shikime - vogëlushi filloi të kërcente menjëherë pasi bëri hapat e para në jetë

Fun
Kalo në kategori