LAJMI I FUNDIT:

Ambasada amerikane uron fituesit e garës – Junior Geeks

Ambasada amerikane uron fituesit e garës – Junior Geeks

Ambasada amerikane në Prishtinë, ka uruar fituesit e garës në botë – Junior Geeks!

“Urime për Shpend Lila, Eldita Tarani dhe Zana Tabaku, të gjithë studentët e programeve të shkëmbimit në SHBA, të cilët u bashkuan për të fituar Fondin e Inovacionit ‘Alumni’ – me projektin e tyre të quajtur “Junior Geeks”, shkruan ambasada në faqen e tyre zyrtare.

Junior Geeks është një platformë gjithëpërfshirëse për nxënësit e shkollave të mesme për të diskutuar, eksploruar dhe mësuar rreth teknologjisë, ndërmarrësisë, shkencës dhe inovacionit.


Qëllimi kryesor është që të synohet dhe të rritet interesimi në kërkimin, shkencën dhe teknologjinë e të rinjve në Prishtinë, Pejë dhe Mitrovicë.

Junior Geeks gjithashtu synon të ndihmojë të rinjtë të konsiderojnë programet e orientuara tek teknologjia si karrierën e tyre të ardhshme, si dhe të identifikohen me frymën e tyre sipërmarrëse, përcjell Telegrafi.

Në trend Lajme

Më shumë
Ishte braktisur në udhëkryqin Arllat-Llapushnik në vitin 2000, 24-vjeçarja kërkon të gjejë prindërit e saj biologjikë

Ishte braktisur në udhëkryqin Arllat-Llapushnik në vitin 2000, 24-vjeçarja kërkon të gjejë prindërit e saj biologjikë

Sociale
Erdhi në Shqipëri për dy javë, bjellorusja dashurohet me shqiptarin dhe vendos të qëndrojë përgjithmonë këtu

Erdhi në Shqipëri për dy javë, bjellorusja dashurohet me shqiptarin dhe vendos të qëndrojë përgjithmonë këtu

Lajme
Paralajmërimet për sulme të mundshme nga Serbia: Sensibilizim i duhur apo “trembje” e investitorëve

Paralajmërimet për sulme të mundshme nga Serbia: Sensibilizim i duhur apo “trembje” e investitorëve

Lajme
Mërgimtarët shmangin Merdarin dhe vendkalimet e tjera kufitare me Serbinë

Mërgimtarët shmangin Merdarin dhe vendkalimet e tjera kufitare me Serbinë

Lajme
A do t’ia dorëzojë Serbia trupin e Faton Hajrizit familjes, flasin juristë e ekspertë të sigurisë

A do t’ia dorëzojë Serbia trupin e Faton Hajrizit familjes, flasin juristë e ekspertë të sigurisë

Lajme
“Nuk ka përplasje mes ushtrive”, Serbia ashpërson luftën hibride kundër Kosovës

“Nuk ka përplasje mes ushtrive”, Serbia ashpërson luftën hibride kundër Kosovës

Lajme
Kalo në kategori