LAJMI I FUNDIT:

Amar Saliu: Vazhdon historia e jetesës urbane në East Gate Living me Bllokun C

Amar Saliu: Vazhdon historia e jetesës urbane në East Gate Living me Bllokun C

East Gate Living vazhdon historinë e saj të jetesës moderne urbane, ku kompleksi do të realizojë edhe dy njësi të reja banimi me ndërtimin e Bllokut C.

-Faza e Parë – katër ndërtesat aktuale që janë pjesë e kompleksit East Gate Living në Bllokun A dhe B janë në fazën përfundimtare të ndërtimit dhe zhvendosjes së mëtejshme të banorëve të rinj në kompleks.
-Faza e dytë – ndërtimi i Bllokut C (ndërtesa C1 dhe C2) fillon tani dhe do të përfundojë deri në fund të vitit 2025.
-Faza e tretë – ndërtimi i Bllokut D dhe Bllokut E (katër ndërtesa) do të fillojë në gjysmën e dytë të vitit 2025.

Po flasim për vazhdimin e ndërtimit të godinave të reja në Bllokun C me Drejtorin e Përgjithshëm të kompanisë SMS Shops, i cili është investitor në kompleksin East Gate Living, Amar Saliu.

Z. Saliu, roli juaj në kompleksin e banimit “East Gate Living” fillon në fazën e parë të ndërtimit me ndërtimin e njësisë së banimit B2 në Bllokun B. Kompania që Ju menaxhoni, SMS Shops (e njohur për publikun si SMS Construction), përfshin në portofolin e saj projekte të suksesshme afariste dhe banimi, të vlerësuara me çmime prestigjioze. Për Ju, kjo është përvoja e parë në ndërtimin e një kompleksi rezidencial të tipit të mbyllur. Cila është përvoja me shitjen e apartamenteve deri më tani, a ka interes për këtë lloj kompleksi apartamentesh?
Fillimi i këtij lloji ndërtimi ishte një sfidë e madhe dhe një hap i madh për ne si kompani, e cila ka shkruar një histori suksesi në sektorin e ndërtimit që nga viti 1996. Ndërtimi i ndërtesave cilësore të banimit lidhet drejtpërdrejt me ndërtimin e besimit dhe sigurisë për secilin nga klientët tanë. Në vitet e kaluara, ne kemi krijuar një reputacion si kompani që ndërton sipas standardeve më të larta të cilësisë, me ndërtim në kohë dhe ndjek të gjitha procedurat.
Dëshmi e profesionalizmit tonë dhe ndërtimit cilësor janë çmimet “BIMAS Grand Prix”, për tre objektet e mëposhtme:
në vitin 2000 për godinën për banim dhe godinë afariste “Titanik”, me vendndodhje në “John Kennedy” në lagjen Çair, Qyteti i Shkupit;
në vitin 2006 për objektin industrial “Porshe Makedonia”, me vendndodhje në Shkup Veri, Qyteti i Shkupit;
në vitin 2018 për objektin afarist “Chelsea Business Center”, i vendosur në qendrën të Shkupit.
Prandaj, kemi ndërmarrë një hap edhe më të madh në krijimin e më shumë njësive të banimit që do të jenë pjesë e një kompleksi të vetëm modern me karakter të mbyllur, të ndërtuar sipas standardeve më të larta botërore. Në fazën e parë të projektit, u përballëm me sfida të mëdha, të cilave iu përgjigjëm duke e ngritur kompleksin deri në pikën e njohjes për të qenë vendi të cilin njerëzit do ta kërkojnë shumë për banim. Vetë kompleksi ofron avantazhe të mëdha, të cilat blerësit i njohin. Në periudhën e kaluar, kemi regjistruar shitje të pothuajse të gjitha apartamenteve dhe jemi të gatshëm të mirëpresim banorët e parë të kompleksit deri në fund të këtij viti.

Në fazën tjetër vazhdon ndërtimi i Bllokut C, ku ju vazhdoni si investitori i vetëm i kompleksit. Çfarë do të ofrojë Blloku i ri C në Kompleksin e Rezidencës East Gate Living?
Vazhdimi i historisë me ndërtimin e Bllokut C hap mundësi të reja dhe dy njësi të reja banimi në një sipërfaqe totale prej 60,000 m2. 2 ndërtesat e reja do të vazhdojnë të ndërtohen sipas standardeve më të larta të ndërtimit si 4 ndërtesat e deritanishme, duke zbatuar teknologjinë A++ për efikasitet më të madh energjetik, sistem Smart Home, izolim termik dhe akustik, si dhe zdrukthtari, pajisje sanitare dhe parket me cilësi të lartë në çdo shtëpi. Vetë kompleksi ka një sipërfaqe të madhe të gjelbër prej +25,000 m2 dhe një kat përdhes me një shumëllojshmëri përmbajtjesh për banorët e East Gate Living. Blloku C do të ofrojë 388 njësi të reja banimi në të dyja godinat që do të kenë 13 katesecila. Në ofertën e apartamenteve do të jenë në dispozicion metra katrorë për të gjithë, nga studiot deri te apartamentet e mëdha nën kulm.
Kompleksi i banimit East Gate është shtëpia e përkryer për të gjithë, dhe kjo dëshmohet nga fakti se është vendi më i kërkuar për të jetuar në 2 vitet e fundit që nga ndërtimi i 4 njësive të para të banimit.
Disponueshmëria, qasja dhe përmbajtja gjithëpërfshirëse janë pjesë e vetë kompleksit, i cili ndodhet pranë qendrës tregtare më moderne në Shkup, East Gate Mall. Përveç kësaj, në përbërjen e vetë kompleksit, janë në dispozicion ambiente biznesi që do të pasurojnë përmbajtjen. Kompleksi është i llojit të mbyllur dhe ka nivelin më të lartë të sigurisë, duke kontribuar kështu që çdo banor të ndihet i sigurt në jetën e tyre të përditshme.
Cilat janë planet e tua për sa i përket ritmit të ndërtimit?
Përveç Bllokut C, gjithsej 10 ndërtesa do të jenë në dispozicion në kompleksin East Gate Living.
Aktualisht jemi të fokusuar në investimin rrjedhës dhe në ndërtimin e dy godinave në Bllokun C. Plani ynë është që ndërtimi i të dy godinave të finalizohet në fund të vitit 2025 dhe ndërkohë, ndërsa do të vijojë puna me finalizimin e Bllokut C, do të fillojmë përgatitjet për ndërtimin e Bllokut D dhe Bllokut E. Përveç kësaj, gjatë kësaj periudhe, ne përfundojmë plotësisht fazën e parë duke rregulluar katin përdhes dhe duke mirëpritur ngrohtësisht banorët tanë të parë në Kompleksin Rezidencial East Gate Living.

Artikull i sponzorizuar

Në trend Lajme

Më shumë
Vrasja e njërit prej të dyshuarve për grabitjen në Suharekë, deklarata e ministrit Sveçla dhe njohësve të sigurisë – të gjitha nga aksioni i Policisë së Kosovës

Vrasja e njërit prej të dyshuarve për grabitjen në Suharekë, deklarata e ministrit Sveçla dhe njohësve të sigurisë – të gjitha nga aksioni i Policisë së Kosovës

Lajme
Tha se Kosova është projekt i përkohshëm, Lushaku - Sadriu i reagon ministrit Aliu

Tha se Kosova është projekt i përkohshëm, Lushaku - Sadriu i reagon ministrit Aliu

Lajme
Shtetasit suedezë i morën me qera veturat Porsche dhe BMW në Aeroportin

Shtetasit suedezë i morën me qera veturat Porsche dhe BMW në Aeroportin "Adem Jashari", dhe nuk i kthyen më

Kronika e Zezë
Gruaja që u vra nga grabitësit në Prishtinë ishte shtetase e Suedisë, lajmi bën jehonë edhe në mediat atje

Gruaja që u vra nga grabitësit në Prishtinë ishte shtetase e Suedisë, lajmi bën jehonë edhe në mediat atje

Lajme
Vrasja e të dyshuarit për grabitjen në Suharekë, a reagoi sipas protokollit Policia e Kosovës?

Vrasja e të dyshuarit për grabitjen në Suharekë, a reagoi sipas protokollit Policia e Kosovës?

Siguri
Çitaku i drejtohet Aliut: Qeveritë janë të përkohshme, Kosova është e përjetshme

Çitaku i drejtohet Aliut: Qeveritë janë të përkohshme, Kosova është e përjetshme

Lajme
Kalo në kategori