Amanda Seyfried rishikoi fillimin e karrierës së saj dhe premierat e “Mean Girls” që mori pjesë pa ndihmën e ndonjë stilisti.

Ylli i “Dropout” i tha Jimmy Kimmel se ajo zgjodhi fustanet e saj për tapetin e kuq të vitit 2004 dhe madje bëri grimin e saj.

Aktorja 36-vjeçare tha : “Nuk kisha stilist, të vetmet para që kisha i përdora për të blerë një fustan. Ishin dy premiera dhe kështu më duhej të blija dy fustane sepse duhet të vishja fustane të ndryshme”.

Kimmel tregoi foto të dy veshjeve të saj të hershme të tapetit të kuq, ndërsa ajo shtrëngohej. “Nuk dija asnjë nga rregullat, kështu që kisha veshur një sytjena të bardha dhe të brendshme të zeza. Kam paguar 600 dollarë për atë fustan”, tha ylli.

Të famshmet që morën pjesë në Javën e Modës në New York Të famshmet që morën pjesë në Javën e Modës në New York

Përpara se të arrinte titullin superyll me serialin e famshëm, ajo u shfaq në reklamat e shtypura për Limited Too së bashku me Leighton Meester, u shfaq në librat e “Sweet Valley High series”, megjithëse “Mean Girls” ishte roli i saj i parë në film.

Ajo bëri shaka se “nuk mund të përballonte as një udhëtim në shtëpi”, për shkak të shpenzimeve. Për fat të mirë, premiera ishte në New York, kështu që ajo përfundoi duke ecur. /Telegrafi/