LAJMI I FUNDIT:

Alpinisti regjistroi momentin dramatik kur rrëshqiti nga shkëmbi i lartë afro 20 metra (Video)

Alpinisti regjistroi momentin dramatik kur rrëshqiti nga shkëmbi i lartë afro 20 metra (Video)

Rrëzimit nga afro 20 metra lartësi, alpinisti i ka shpëtuar me lëndime të konsiderueshme, ndërsa kamera që kishte në helmetë regjistroi momentin dramatik.

Reklama

Kylie Walker nuk ishte duke përdorur ndonjë mjet mbrojtës, teksa po ngjitej nëpër një shkëmb të thepisur të Kolorados së Shteteve të Bashkuara, prej nga ra sikur të ishte lodër, transmeton Telegrafi.

“Isha në mes të lëvizjes së fundit, kur ndjeva se po më humb energjia dhe duhesha të pushoja. Nuk arrita të kapem dhe rash poshtë” ka thënë Walker.

Megjithëse i mbijetoi rrënies, theu të dy bërrylat, tetë brinjë dhe legenin, ndërsa ka shpuar edhe mushkërinë.

Tani pas një muaji, që është liruara nga regjimi i spitalit dhe po rehabilitohet në shtëpi, ka shpërndarë edhe pamjet se si ndodhi ngjarja.

Me këtë rast, ka kërkuar që të bëhet më shumë kujdes dhe të përdoren rripat e sigurisë, pavarësisht eksperiencës, për të mos u ndodhur në situatë të njëjtë. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Fari në Miçigan lëshon mesazhe në shishe duke ofruar qëndrime falas

Fari në Miçigan lëshon mesazhe në shishe duke ofruar qëndrime falas

Interesante
Një skenë komike në asamblenë e OKB-së: Të gjithë po qeshin me veprimin e ambasadorit serb në SHBA

Një skenë komike në asamblenë e OKB-së: Të gjithë po qeshin me veprimin e ambasadorit serb në SHBA

Fun
Keni 5 sekonda, a mund ta gjeni kalin pa bisht?

Keni 5 sekonda, a mund ta gjeni kalin pa bisht?

Interesante
Mjeshtri i Kung Fu-së mban objekte të rënda vetëm me pëllëmbën e dorës (Video)

Mjeshtri i Kung Fu-së mban objekte të rënda vetëm me pëllëmbën e dorës (Video)

Interesante
Pajisja “moderne” për pjekjen e flisë, shpikja e djaloshit nga Gjilani (Video)

Pajisja “moderne” për pjekjen e flisë, shpikja e djaloshit nga Gjilani (Video)

Interesante
Fitoi çmimin prej 50 dollarësh – paratë i përdori për të blerë një biletë që i solli xhekpotin prej 4 milionë dollarësh

Fitoi çmimin prej 50 dollarësh – paratë i përdori për të blerë një biletë që i solli xhekpotin prej 4 milionë dollarësh

Interesante
Kalo në kategori