LAJMI I FUNDIT:

Al Trade Center – sponsor gjeneral i Ligave Universitare

Al Trade Center – sponsor gjeneral i Ligave Universitare

Federata e Sporteve Universitare të Kosovës ka nënshkruar sot kontratë me kompaninë Al – Trade Center, përmes së cilës Al – Trade do të jetë sponsor gjeneral i Ligave Universitare të organizuara nga FSUNK-ja.

Reklama

I lumtur për arritjen e këtij bashkëpunimi, nga i cili do të përfitojnë studentët e universiteteve dhe kolegjeve vendore, u shpreh u.d. presidenti i FSUNK-së, Gani Ibrahimi. Ai e vlerësoi lartë aktin e sponsorisimit nga Al-Trade Center dhe njëherësh e konsideroj si veprim human, i cili do të këtë impakt të jashtëzakonshëm në sportin tek të rinjtë.

Ne anën tjetër, drejtori gjeneral i Al-Trade Center, z. Sokol Gashani, tha që ndërkombëtarizimin kryesor vendi ynë e ka realizuar përmes sportit, andaj është i lumtur që të kontribuoj për avancimin e sportistëve të rinj të vendit tonë.

Me anë të kësaj kontrate, Al-Trade do të jetë sponsor gjeneral i Ligave Universitare në:
– Futsall
– PingPong
– 3X3 Basketboll
– Volejboll

Me anë të këtij bashkëpunimi, Al – Trade do të jetë partner i FSUNK-së për vitin 2022. Të dyja palët janë dakorduar që të punojnë së bashku në avancimin e sportit universitar dhe në thellimin e bashkëpunimit në të ardhmen.


Artikull i sponzorizuar

Në trend Ekonomi

Më shumë
Ujë Kllokoti i bashkohet familjes RUGOVE

Ujë Kllokoti i bashkohet familjes RUGOVE

Korporata Rugove
Subvencione nga qeveria për pompat termike - zgjidhni ECOTEK për ngrohjen e shtëpisë tuaj

Subvencione nga qeveria për pompat termike - zgjidhni ECOTEK për ngrohjen e shtëpisë tuaj

ECO TEK
Hapet Thirrja Publike për subvencionim të pajisjeve efiçiente për ngrohje, qytetarët mund të aplikojnë deri më 22 nëntor

Hapet Thirrja Publike për subvencionim të pajisjeve efiçiente për ngrohje, qytetarët mund të aplikojnë deri më 22 nëntor

Ekonomi
Mirësevini në BauOutlet! – Fushë Kosovë

Mirësevini në BauOutlet! – Fushë Kosovë

Bau Market
Instituti GAP përmes grafike paraqet komunat në Kosovë që kanë pagën më të lartë dhe me të ulët në sektorin privat

Instituti GAP përmes grafike paraqet komunat në Kosovë që kanë pagën më të lartë dhe me të ulët në sektorin privat

Ekonomi
Suksesi i jashtëzakonshëm i rTrust - mbi 4000 nënshkrime elektronike në më pak se një muaj

Suksesi i jashtëzakonshëm i rTrust - mbi 4000 nënshkrime elektronike në më pak se një muaj

Ekonomi
Kalo në kategori