LAJMI I FUNDIT:

Aksident zinxhiror në Kinë, përfshihen 200 vetura – humb jetën një person

Aksident zinxhiror në Kinë, përfshihen 200 vetura – humb jetën një person

Një person ka humbur jetën gjatë një aksidenti zinxhiror në një autostradë, ku u përfshinë rreth 200 vetura në qytetin kinez Zhengzhou.

Reklama

Pamjet e filmuara nga ajri shfaqin veturat, furgonët e kamionët të përplasur njëri pas tjetrit në autostradë, si rezultat i mjegullës së dendur.

Sipas policisë kineze, aksidenti ndodhi si pasojë e dukshmërisë së dobët dhe mjegullës së madhe, transmeton Telegrafi.

“Të mërkurën në mëngjes, pati një akumulim të papritur të mjegullës në urën e lumit të verdhë në Zhengzhou, duke shkaktuar një aksident trafiku duke përfshirë shumë automjete”, thanë autoritetet, duke shtuar se një person mbeti i vdekur.

Shumë nga të lënduarit kanë mbetur të bllokuar në automjetet e tyre, dhe departamenti i zjarrfikësve dërgoi 11 kamionë zjarrfikës dhe 66 zjarrfikës për të ndihmuar.

“Kjo është e tmerrshme. Ka shumë njerëz këtu, nuk mendoj se mund të zbresim nga ura”, dëgjohet të thotë një person në një regjistrim. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
A janë këto “shenja” që tregojnë se kundërofensiva e Ukrainës ka filluar?

A janë këto “shenja” që tregojnë se kundërofensiva e Ukrainës ka filluar?

Botë
Gjykata serbe dënon me 30 ditë burg shtetasin amerikan që u sulmua në Beograd, sulmuesin e tij me vetëm 15 ditë

Gjykata serbe dënon me 30 ditë burg shtetasin amerikan që u sulmua në Beograd, sulmuesin e tij me vetëm 15 ditë

Serbia
Rusia fillon stërvitjet në Detin Baltik një ditë pas NATO-s

Rusia fillon stërvitjet në Detin Baltik një ditë pas NATO-s

Botë
Në Serbi vetëm 11 për qind të gatshëm të luftojnë në Kosovë, 65 për qind kundërshtojnë çdo konflikt me shqiptarët

Në Serbi vetëm 11 për qind të gatshëm të luftojnë në Kosovë, 65 për qind kundërshtojnë çdo konflikt me shqiptarët

Serbia
Hakohet radioja lokale në Rusi, transmetohet fjalimi i rremë i Putinit: Ukrainasit kanë kaluar kufirin

Hakohet radioja lokale në Rusi, transmetohet fjalimi i rremë i Putinit: Ukrainasit kanë kaluar kufirin

Evropa
E pranon edhe kreu i Wagnerit rus: Ukrainasit po rikthejnë territoret e humbura në Bakhmut

E pranon edhe kreu i Wagnerit rus: Ukrainasit po rikthejnë territoret e humbura në Bakhmut

Evropa
Kalo në kategori