LAJMI I FUNDIT:

Ai po lëvizte prapa një kamioni mikser, dhe më pas ndodhi një surprizë e tmerrshme

Ai po lëvizte prapa një kamioni mikser, dhe më pas ndodhi një surprizë e tmerrshme

Për shumë njerëz, ngasja pas një kamioni plot beton është e pakëndshme. Me arsye.

Frika, të paktën brenda rajonit tonë, është shumë e justifikuar. Nuk është e pazakontë që mbetjet e betonit të bien dhe të kërcejnë drejt përdoruesve të tjerë të rrugës, ashtu siç ndodh kur ngasni makinën prapa një kamioni të ngarkuar me ngarkesë të madhe. Shumë njerëz mendojnë se çfarë do të ndodhë nëse betoni fillon të rrjedhë nga mikseri, transmeton Telegrafi.

Një rus që ngiste makinën pas një kamioni të tillë mund të ketë pasur mendime të ngjashme. Sidoqoftë, duke vozitur pas kamionit, ai nuk e kishte idenë se diçka do ta ndodhte vërtet.

Kamioni nuk e kishte menduar mirë se një mbikalim do të bënte që ai të shkaktonte një aksident të madh.

Gjegjësisht, sipas përshkrimit, mbikalimi në të cilin goditi kamioni shërben për të kontrolluar lartësinë.

Dhe njeriu fatkeq pas tij, nga ana tjetër, mori një ortek betoni.

Mbikalimi u shemb në çatinë e makinës. Shoferi arriti të ngadalësonte mjaftueshëm në mënyrë që betoni të mos binte në çatinë e kabinës, gjë që do të kishte pasoja shumë më serioze për të gjithë pasagjerët. Kështu, fati në një aksident është se askush nuk lëndohet. /Telegrafi/


Në trend Fun

Më shumë
Një satelit me peshë dy ton do të bie sot në Tokë, mund të shihet duke fluturuar në rajon

Një satelit me peshë dy ton do të bie sot në Tokë, mund të shihet duke fluturuar në rajon

Interesante
Problemi matematikor i amerikanes 6-vjeçe që hutoi njerëzit në internet

Problemi matematikor i amerikanes 6-vjeçe që hutoi njerëzit në internet

Interesante
Tërmeti befason prezantuesen boshnjake gjatë transmetimit direkt, kamerat regjistruan reagimin e saj

Tërmeti befason prezantuesen boshnjake gjatë transmetimit direkt, kamerat regjistruan reagimin e saj

Interesante
Amerikani padit lotarinë, numrat fitues të tiketës së tij për vlerën prej 340 milionë dollarë iu tha se u shfaqen gabimisht

Amerikani padit lotarinë, numrat fitues të tiketës së tij për vlerën prej 340 milionë dollarë iu tha se u shfaqen gabimisht

Interesante
Zbulohet gjarpri më i madh në botë, anakonda peshon 200 kilogramë dhe është tetë metra e gjatë – kokën e ka sa të njeriut

Zbulohet gjarpri më i madh në botë, anakonda peshon 200 kilogramë dhe është tetë metra e gjatë – kokën e ka sa të njeriut

Interesante
Veprimi i pabesueshëm i qenit u regjistrua nga kamerat e vëzhgimit

Veprimi i pabesueshëm i qenit u regjistrua nga kamerat e vëzhgimit

Interesante
Kalo në kategori