LAJMI I FUNDIT:

Ai po konsiderohet si hero: Momenti dramatik kur polici në Georgia tërheq një grua nga makina që po digjej

Ai po konsiderohet si hero: Momenti dramatik kur polici në Georgia tërheq një grua nga makina që po digjej
Reklama

Një polic në Georgia, SHBA, po vlerësohet për veprimet e tij heroike pasi i shpëtoi jetën një shofereje që u gjend në një makinë të djegur.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për një ngjarje të ndodhur më 1 korrik, ku policia – përkatësisht Sgt. Ashley Taylor – u alarmua për një aksident.


Dhe pamjet nga kamera e trupit të Taylor treguan atë duke vrapuar drejt makinës së përplasur – ku siç edhe mund të shihet, makina ishte e mbuluar nga tymi dhe pjesa e pasme digjej.

Duke përdorur ‘shkopin’ e tij, polici Taylor theu dritaren e makinës dhe e tërhoqi gruan nga aty.

“Dil jashtë! Makina është në flakë! Dil”, dëgjohet Taylor në pamjet duke bërtitur. “Unë jam këtu për t’ju ndihmuar”.

Në pamje, Taylor kontrollon edhe pjesën tjetër të automjetit për të parë nëse ka njerëz të tjerë brenda.

Zyrtarët thonë se veprimet e shpejta të Taylor-it ndoshta i shpëtuan jetën shoferes – duke e nxjerrë nga një situatë e rrezikshme përpara se ajo të përshkallëzohej në diçka edhe më të keqe. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë

"A mund të më lini të qetë? Ju lutem!" - Lavrov nxehet keq në samitin e OSBE-s në Shkup

Botë
Shpërthime të forta në Gaza, 32 të vdekur brenda tre orëve pas sulmeve të premten

Shpërthime të forta në Gaza, 32 të vdekur brenda tre orëve pas sulmeve të premten

Azia
Arkeologët zbulojnë një piramidë të jashtëzakonshme - raportohet se është 27 mijë vjeçare

Arkeologët zbulojnë një piramidë të jashtëzakonshme - raportohet se është 27 mijë vjeçare

Botë
Vritet një gjeneral rus, u hodh në erë nga një shpërthim mine në Ukrainë - thonë burimet nga Kremlini

Vritet një gjeneral rus, u hodh në erë nga një shpërthim mine në Ukrainë - thonë burimet nga Kremlini

Evropa
Aksion i madh i EUROPOL-it në të gjithë Evropën, mbi 500 të arrestuar - pjesë e operacionit edhe Kosova

Aksion i madh i EUROPOL-it në të gjithë Evropën, mbi 500 të arrestuar - pjesë e operacionit edhe Kosova

Evropa
Izraeli rinis sulmet në Gazë pas përfundimit të armëpushimit

Izraeli rinis sulmet në Gazë pas përfundimit të armëpushimit

Azia
Kalo në kategori