Juventusi rimerr kreun e tabelës, pas fitores në derbin ndaj Romës në Serie A

Juventus (Foto: Paolo Bruno/Getty Images/Guliver)

Juventusi ka vazhduar me fitore në Serie A, pasi e ka mposhtur 2-1 Romën në kuadër të javës së 19-të.

Pas vetëm tre minutash lojë në Olimpico, Merih Demiral e kaloi Zonjën e Vjetër në epërsi me një asistim të Paulo Dybalas.

Shtatë minuta më vonë, La Joya e fitoi një penallti për torinezët të cilën në gol e konvertoi Cristiano Ronaldo.

Askush si Ronaldo, shënon në ndeshjen e gjashtë radhazi në Serie A
Lexo po ashtu Askush si Ronaldo, shënon në ndeshjen e gjashtë radhazi në Serie A

Pjesa e parë përfundoi me dy golat e shënuar nga kampioni në fuqi i ligës italiane, derisa në të dytën u shënua vetëm një.

Ishte minuta e 68-të atëherë kur Roma fitoi një penallti dhe atë në gol e shndërroi Diego Perotti.

Roma vs Juventus (Foto: Paolo Bruno/Getty Images/Guliver)

Gonzalo Higuain më pas e shënoi golin e tretët te Juventusi, por ai u anulua për shkak të pozitës jashtë loje.

Lexo po ashtu Kalimi i mrekullueshëm i Zaniolos nga njëra zonë në tjetrën, por fatkeqësisht në fund u lëndua

Skuadra e Maurizio Sarrit e mori këtë fitore të vështirë ndaj romakëve, por që e mori edhe kreun e tabelës.

Pas javës së 19-të, Juventusi është rikthyer në krye të tabelës me 48 pikë, dy më shumë se Interi në të dytin, ndërsa në xhiron e 20-të do të ketë punë me Parman. /Telegrafi/

Mbappe ‘konfirmon’ transferimin te Real Madridi, bleu vilën e legjendës së Los Blancos

Kështu do të duket Juventusi me Motta si trajner dhe Modricin si ‘gjeneral’ të mesfushës

Jurgen Klopp flet për herë të parë për përplasjen me Mohamed Salah

Skuadrat që përfitojnë më shumë nga fanellat e tyre – askush nuk mund të mposhtë numrin 1

Courtois është kthyer nga lëndimi, Ancelotti tregon se kush do ta ruajë portën ndaj Bayern Munich

Modric ka një “plan B” në rast largimi nga Reali Madridi, do të luante në Ligën e Kampionëve me fanellën e një gjiganti tjetër