0Shares

Ndërsa shtëpia e Elvis Presley-t në Graceland është shtëpia më e famshme në të gjithë botën, edhe shtëpitë të tjerëve nuk kanë fund. Shikoni disa shtëpi të bukura dhe luksoze që do t’ju lënë vërtet pa frymë.

graceland-airial-004

Shtëpia e Mbretit të Rock’n’Rollit, Elvis Presley në Graceland, tash e shumë vite është kthyer në muze.

Oprah Winfrey (Santa Barbara)

Oprah Winfrey (Santa Barbara)
Rreth 42 km në very të Kalifornisë, Oprah ka 23 000 km katrorë një shtëpi me 6 dhoma gjumi dhe një duzinë me tualete. Një pamje përrallore dhe hapësirë e pafundme e gjelbër në Santa Barbara.

Kurt Russell (Vancouver)

Kurt Russell (Vancouver)
Pasi la New York-ut ylli Kurt Russell dhe aktorja Goldie Hahn tani jetojnë në Vancouver me djalin e tyre, një lojtar i çmendur hockey. Shtëpia ka kushtuar më shumë se 5 milionë dollarë.

Madonna (Wiltshire, Angli)

Madonna (Wiltshire, Angli)
Wiltshire në Angli ëhstë një shtëpi në Stonehenge. Përveç historisë që mbart e gjithë zona, shtëpia e Madonna-s është mjaft klasike. Në vitin 2001, ajo e bleu këtë ndërtesë antike afër rockstar-it Sting. Madonna tha në një intervistë se aty ka një fermë kuajsh, me të cilët argëtohet herë pas here.

George Clooney (Vila Oleandra, Itali)

George Clooney (Vila Oleandra, Itali)
Në një zonë periferike të Milanos, me pamje madhështore nga liqeni Laglio, kjo është vila e George Clooney. Afër ka edhe mjaft personazhe të tjerë: Donatella Versace, Avril Lavigne dhe Michael Douglas. Vila ka arkitekturë klasike italiane dhe shtrihet në të djathtë të liqenit Como.

Jerry Seinfeld (Hampton)

Jerry Seinfeld (Hampton)
Jerry Seinfeld është larguar vetëm 2 orë me makinë nga qyteti i tij i lindjes, Brooklyn. Kjo shtëpi ka kushtuar 32 milionë dollarë në Hamptonin Verior. Jerry e bleu vilën nga Billy Joel në vitin 2000. Kjo pamje spektakolare me pyllin e dendur pranë ka gjithsej 13 dhoma gjumi dhe 13 oxhakë.

Reese Witherspoon (Ojai, Kaliforni)

Reese Witherspoon (Ojai, Kaliforni)
Reese Witherspoon ka shije klasike. Shtëpia e saj në Ojai ka një arkitekturë antike, e drunjtë, ballkone dhe oxhakë rreth e rrotull. Zgjedhja në dekorim përfshin një shije të shekullit të 19, gjithçka vintage.

John Mayer (New York City)

John Mayer (New York City)
Ky apartament i John Mayer në New York City është dekoruar nga Armani. Gjithçka e krijuar me të bardhë gjithandej, por edhe thyerja me ngjyra neutrale e bëjnë këtë shtëpi mjaft të veçantë për syrin.

Meg Ryan (Martha Vineyard)

Meg Ryan (Martha Vineyard)
Shtëpia e Meg Ryan ka pamje nga Atlantiku. Gjithçka e dizenjuar me shije të hollë e modern. Modeli i kuzhinës me shumë dritë është dhe me mobiliet antike tërheq sytë e të gjithëve. Edhe tualetet janë krijuar me modele antike.

Megan Mullally (Hollywood)

Megan Mullally (Hollywood)
Aktorja ka një shtëpi të vetëm në Hollywood sipas shijes së saj. Me një arkitekturë moderne, me pishina rreth e rrotull dhe me detaje e aksesorë italianë, Megan ka kombinuar shijet. Dhomat e ndjenjes me stil indian dhe kinez, ndërsa kuzhina minimaliste suedeze.

Ralph Lauren (New York)Ralph Lauren (New York)
Ralph Lauren jeton në Manhatan dhe duket shtëpinë e ka dekoruar me nje dizajn shumë të veçantë. Me shumë dhoma gjumi, hapësira ndenjjeje dhe gjithçka që nënkupton luksin.

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)