LAJMI I FUNDIT:

Zyrtarisht jo i gjallë: Gjykata e shpalli të vdekur edhe pse ishte shëndosh e mirë (Foto)

Zyrtarisht jo i gjallë: Gjykata e shpalli të vdekur edhe pse ishte shëndosh e mirë (Foto)

Constantin Reliu nga Rumania, ka shkuar gjatë vitit 1992 për të punuar në Turqi dhe për afro dy dekada nuk i është lajmëruar familjes.

Reklama

Pasi prej vitit 1999, bashkëshortja nuk pranoi asnjë lajm prej tij, mendoi se kishte vdekur dhe e nxori certifikatën se më nuk është i gjallë, transmeton Telegrafi.

Meqenëse kishte kaluar lejen e qëndrimit, Reliu ishte arrestuar nga forcat turke, për tu kthyer në vendlindje. Por, kur arriti nuk e gjeti vetën ‘në mesin e të gjallëve’, së paku jo në listat e banorëve të gjallë.

Reliu pas vendimit të gjykatës

Ai bëri ankesë në gjykatë që të shqyrtohet çështja e tij, por me ligjet rumune kjo është tepër vonë dhe rasti është mbyllur.

“Jam zyrtarisht i vdekur, megjithëse jam i gjallë. Nuk kam të drejtë të punoj, nuk kam të ardhura, nuk kam çfarë të bëj”, ka thënë Reliu.

E tëra që kërkon ai, është të anulohet ky vendim dhe t’i mundësohet të kthehet në Turqi, ku  ka një biznes të vogël. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Britanikja tregon se sa para shpenzon burri i saj 'sheik' për të në një ditë

Britanikja tregon se sa para shpenzon burri i saj 'sheik' për të në një ditë

Fun
Australiani kap një krijesë që nuk ishte parë për 130 vjet

Australiani kap një krijesë që nuk ishte parë për 130 vjet

Interesante
Brenda ‘pallatit fantazmë’ të braktisur në Bali, të cilin vendasit e shmangin dëshpërimisht për shkak të shpirtrave

Brenda ‘pallatit fantazmë’ të braktisur në Bali, të cilin vendasit e shmangin dëshpërimisht për shkak të shpirtrave

Interesante
Një foto e një çifti në pritje të një fëmije është bërë virale: A vini re ndonjë gjë të pazakontë?

Një foto e një çifti në pritje të një fëmije është bërë virale: A vini re ndonjë gjë të pazakontë?

Fun
Keni 5 sekonda, a mund ta gjeni kalin pa bisht?

Keni 5 sekonda, a mund ta gjeni kalin pa bisht?

Interesante
Këta persona shikuan albumet familjare dhe rikrijuan fotot e vjetra, rezultatet janë legjendare

Këta persona shikuan albumet familjare dhe rikrijuan fotot e vjetra, rezultatet janë legjendare

Fun
Kalo në kategori