LAJMI I FUNDIT:

Zuckerberg: Meta do të shkurtojë 10 mijë vende pune

Zuckerberg: Meta do të shkurtojë 10 mijë vende pune

Kompania Meta që ka në pronësi rrjetet sociale Facebook, Instagram dhe WhatsApp ka njoftuar se do të shkurtojë 10 mijë vende pune.

Reklama

Ky vendim vjen disa muaj pasi gjiganti i teknologjisë largoi nga puna 11 mijë punëtorë, në nëntor të 2022-së.

Shefi ekzekutiv Mark Zuckerberg ka njoftuar se këto shkurtime janë “të vështira” dhe se ishin pjesë, siç e ka quajtur “Viti i Efikasitetit”.

Përveç largimit të 10 mijë vendeve të punës, 5 mijë pozita do të mbesin të paplotësuara në kompani.

Zuckerberg me anë të një letre drejtuar personelit, ekipi i resurseve njerëzore do të jenë të parët që do të preken nga këto shkurtime.

“Presim të shpallim shkurtimet e vendeve të punës në fund të prillit 2023. Në disa grupe, këto largime do të përfundojnë në fund të vitit”, thuhet në letrën e tij. /Telegrafi/


Në trend Ekonomi

Më shumë
Dyshohet se domatet e importuara nga Shqipëria përmbajnë sasi të hormoneve, AUV në pritje të rezultateve laboratorike

Dyshohet se domatet e importuara nga Shqipëria përmbajnë sasi të hormoneve, AUV në pritje të rezultateve laboratorike

Jehona Hulaj
Për ty që ke stil - Brendi i fuqishëm italian SMEG po vjen në Kosovë!

Për ty që ke stil - Brendi i fuqishëm italian SMEG po vjen në Kosovë!

smeg
Elegancë dhe bukuri e papërshkrueshme në secilën stoli me diamant të Altinbas

Elegancë dhe bukuri e papërshkrueshme në secilën stoli me diamant të Altinbas

Ekonomi
Një javë plot jetë në VitaLand - Festimet për fëmijët vazhdojnë!

Një javë plot jetë në VitaLand - Festimet për fëmijët vazhdojnë!

Vitaland
Luani dhe fitoni me 7Days - besnikëria juaj shpërblehet me çmime të mrekullueshme!

Luani dhe fitoni me 7Days - besnikëria juaj shpërblehet me çmime të mrekullueshme!

Ekonomi
Merr udhëtimin që meriton me Prime Travel

Merr udhëtimin që meriton me Prime Travel

Prime Travel
Kalo në kategori