LAJMI I FUNDIT:

Zjarrfikësit gjatë protestës sulmuan policinë, pamje kaotike nga qyteti spanjoll

Zjarrfikësit gjatë protestës sulmuan policinë, pamje kaotike nga qyteti spanjoll

Në përleshjen mes zjarrfikësve nga Galicia dhe policisë lokale në qytetin Ourence të Spanjës, janë lënduar disa persona, ku njëri prej tyre është në gjendje të rëndë, me hundë të thyer dhe disa kocka tjera.

Përplasja fizike kulmoi në protestën e zjarrfikësve, që sipas burimeve të policisë spanjolle, tentuan të futen në ndërtesën e komunës së qytetit Ourense, transmeton Telegrafi.

Zjarrfikësit gjatë protestës kanë gjuajtur policinë me mjete të ndryshme piroteknike, ku më pas është kundërpërgjigjur policia duke përdorur forcën.

Zjarrfikësit po protestonin për shkak të orarit të zgjatur, mungesës së personelit dhe pajisjeve dhe trajnimeve adekuate.

Këto kushte, ata pretendojnë se jo vetëm që rrezikojnë jetën e njeriut, por edhe pengojnë “aftësitë e tyre për të mbrojtur komunitetin”. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Problemet e Trumpit janë rritur me 100 milionë dollarë: Dihet shuma përfundimtare e gjobës që duhet të paguajë ​

Problemet e Trumpit janë rritur me 100 milionë dollarë: Dihet shuma përfundimtare e gjobës që duhet të paguajë ​

Amerika
Dy vite luftë - heronjtë ukrainas kundër pushtuesve rus

Dy vite luftë - heronjtë ukrainas kundër pushtuesve rus

Evropa
Duket si i pastrehë, por ka pasuri milionëshe në Gjermani - pensionisti tregon se shpenzon vetëm 5 euro në muaj për ushqim

Duket si i pastrehë, por ka pasuri milionëshe në Gjermani - pensionisti tregon se shpenzon vetëm 5 euro në muaj për ushqim

Evropa
Gjërat që njerëzit bëjnë në Finlandë – vendin më të lumtur në botë – që tek ne mund të duken të çuditshme

Gjërat që njerëzit bëjnë në Finlandë – vendin më të lumtur në botë – që tek ne mund të duken të çuditshme

Botë
Një M1 Abrams amerikan mund të shihet duke hapur zjarr ndaj rusëve - në videon e parë të tankut në një betejë në Ukrainë

Një M1 Abrams amerikan mund të shihet duke hapur zjarr ndaj rusëve - në videon e parë të tankut në një betejë në Ukrainë

Botë
Flamuri i Kosovës në hapësirë, si u arrit kjo dhe si kontribuoi astronomia Pranvera Hyseni

Flamuri i Kosovës në hapësirë, si u arrit kjo dhe si kontribuoi astronomia Pranvera Hyseni

Arigona Bytyçi
Kalo në kategori