LAJMI I FUNDIT:

Zendeli: LSDM dhe BDI e hanë turpin me lugë

Zendeli: LSDM dhe BDI e hanë turpin me lugë

Deputeti i Lëvizjes Besa, Fadil Zendeli, i ka akuzuar partitë në pushtet LSDM-në dhe BDI-në për mungesën e librave për nxënësit.

Reklama

Në një postim në Facebook ai shkruan se “këto dy parti, e hanë turpin me lugë”.

“LSDM – BDI e hanë turpin me lugë. Qeveria s’ka para për libra për nxënësit mirëpo ka para për tenderat e fryera shumëfish për pushtetarët dhe familjarët e afërm të pushtetarëve”.

“Çka s’kemi ndëgjuar arsyetime për mungesën e librave dhe në fund, nxënës, prindër dhe mësimdhënës për të satën herë të mashtruar”, ka shkruar Zendeli.

Në trend Lajme

Më shumë
Von Cramon e vrazhdë me policët në veri: Çka dreqin ju solli këtu, ku është kërcënimi

Von Cramon e vrazhdë me policët në veri: Çka dreqin ju solli këtu, ku është kërcënimi

Lajme
Veriu i Kosovës përplasë kongresistin Nunn me Grenellin: Mobilizimi ushtarak i Serbisë përbën rrezikun më të madh

Veriu i Kosovës përplasë kongresistin Nunn me Grenellin: Mobilizimi ushtarak i Serbisë përbën rrezikun më të madh

Politikë
Von Cramon në veri: Shumë gjëra mund të shkojnë keq në Kosovë nëse ky është realiteti - duhet të shohim opsione të tjera

Von Cramon në veri: Shumë gjëra mund të shkojnë keq në Kosovë nëse ky është realiteti - duhet të shohim opsione të tjera

Politikë
Kurti falënderoi Cramonin për mbështetjen, eurodeputetja e kritikon nga veriu i Mitrovicës

Kurti falënderoi Cramonin për mbështetjen, eurodeputetja e kritikon nga veriu i Mitrovicës

Lajme
QUINT: Kosova të mos ndërmarrë masa të reja për hyrje me forcë në ndërtesat komunale

QUINT: Kosova të mos ndërmarrë masa të reja për hyrje me forcë në ndërtesat komunale

Lajme
Kusari: Aktet e vetme të dhunës dhe agresionit janë ato të bandave në veri,që kanë sulmuar veturat e Policisë

Kusari: Aktet e vetme të dhunës dhe agresionit janë ato të bandave në veri,që kanë sulmuar veturat e Policisë

Politikë
Kalo në kategori