Zendaya zgjodhi dizajneren shqiptare Nensi Dojaka për të përfunduar turneun promovues të filmit “Dune”

Aktorja veshi një fustan të koleksionit Pranverë 2022 të Dojakës për premierën e filmit në Londër.

Fustani është frymëzuar nga vitet ’90 dhe detaje të ngjashme janë parë edhe te koleksionet e mëparshme, të cilat janë veshur nga Bella Hadid, Emily Ratajkowski, Sophie Turner, Dua Lipa e të tjerë të famshëm.

Fustani në nuancat e ngjyrës kafe kishte një bust me zbukurime grafike, me në qendër një zemër të kuqe.

“Kaq e emocionuar për këtë moment. Faleminderit pafundësisht @luxurylaw për vizionin tuaj të bukur dhe këtë mundësi të jashtëzakonshme për të veshur @Zendaya që lë pa frymë. Faleminderit Zendaya që e bëre këtë veshje edhe më të bukur.” – shkroi dizajnerja Nensi Dojaka.

Në fillim të shtatorit, Dojaka u shpall fituese e çmimit LVMH për Dizajnerët e Rinj. Nensi mundi rreth 1,900 aplikantë nga 110 vende për t’u larguar me një çmim të madh prej 300,000 eurosh, plus një vit trajnim nga ekspertët e gjigantit luksoz LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton, që përfshin markat Louis Vuitton, Dior, Guerlain, Givenchy, Off-White, Stella McCartney, Marc Jacobs, Fendi etj.

Nensi është stiliste shqiptare nga Tirana, e cila ka përfunduar studimet për modë në Londër, ku edhe jeton. Ajo është e njohur për fustanet e saj me prerje grafike dhe detaje sensuale.

Dojaka është e njohur për fustanet e saj të frymëzuara nga të brendshme me prerje grafike dhe detaje sensuale, fanse e së cilës është edhe modelja me famë botërore, Bella Hadid.