LAJMI I FUNDIT:

Zbardhet vendimi i gjykatës, lihet në burg Vangjush Dako

Zbardhet vendimi i gjykatës, lihet në burg Vangjush Dako

Gjykata e Posaçme në Shqipëri (GJKKO) ka lënë në fuqi masën e arrestit me burg për ish-kryebashkiakun e Durrësit Vangjush Dako.

Reklama

Seanca për masën e sigurisë ndaj ish-kryebashkiakut dhe ish-zyrtarëve të tjerë të bashkisë Durrës ka nisur në orët e paradites dhe ka përfunduar rreth orës 17:00.

Kush është Vangjush Dako, njeriu që akuzohet se kontrollon Durrësin nga prapaskena
Lexo po ashtu Kush është Vangjush Dako, njeriu që akuzohet se kontrollon Durrësin nga prapaskena

Ndërkohë, GJKKO vendosi që Adrian Bulku arrest me burg të lihet në arrest shtëpie, ndërsa Diana Dedja nga arrest shtëpie të lihet në detyrim paraqitje. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Ish-drejtori i Policisë: Ardhja e 200 ushtarëve nga Britania e Madhe në Kosovë, flet për një situatë shumë serioze

Ish-drejtori i Policisë: Ardhja e 200 ushtarëve nga Britania e Madhe në Kosovë, flet për një situatë shumë serioze

Siguri
Lëvizja pa viza nga 1 janari - Ambasada Gjermane del me njoftim, tregon se në cilat raste mund t'ju refuzohet hyrja

Lëvizja pa viza nga 1 janari - Ambasada Gjermane del me njoftim, tregon se në cilat raste mund t'ju refuzohet hyrja

Lajme
Vuçiq: Do t’i mbajmë përgjegjës të gjithë ata që kryen krime në Banjskë, përfshirë Radoiçiqin

Vuçiq: Do t’i mbajmë përgjegjës të gjithë ata që kryen krime në Banjskë, përfshirë Radoiçiqin

Lajme
SHBA-ja thotë se s’ka mundur ta vërtetojë se Serbia i ka tërhequr trupat nga kufiri me Kosovën

SHBA-ja thotë se s’ka mundur ta vërtetojë se Serbia i ka tërhequr trupat nga kufiri me Kosovën

Lajme
​Sulmi terrorist në veri, Parlamenti Evropian pritet të miratojë rezolutë për raportet Kosovë-Serbi

​Sulmi terrorist në veri, Parlamenti Evropian pritet të miratojë rezolutë për raportet Kosovë-Serbi

Lajme
Luksi dhe fitimet e mëdha: Sa kushton vila e Radoiçiqit dhe si u pasurua kaq shumë ky njeri?

Luksi dhe fitimet e mëdha: Sa kushton vila e Radoiçiqit dhe si u pasurua kaq shumë ky njeri?

Lajme
Kalo në kategori