Të famshëm po mblidhen në Qendrën Kombëtare të Tenisit USTA Billie Jean King në qytetin e New Yorkut për të parë yjet më të mëdhenj të sportit në veprim në US Open 2022, i cili zhvillohet nga 29 gusht deri më 11 shtator.

Reklama

Ishte Serena Williams ajo që ndikoi në shikueshmërinë edhe më të madhe të kësaj ngjarje, pasi njoftoi se do të tërhiqej pas US Open të këtij viti.

Përveç rëndësisë dhe vëmendjes që mori loja e saj e tenisit, veshja e yllit u komentua po ashtu shumë.

"Efekti Serena është si një cunami" - njoftimi për pensionim nga Williams rrit kërkesat për bileta në US Open "Efekti Serena është si një cunami" - njoftimi për pensionim nga Williams rrit kërkesat për bileta në US Open

Nuk ishte vetëm Williams ajo që mori vëmendje sa i përket veshjes, pasi edhe yjet tjera që ishin prezent si shikuese morën vëmendje maksimale.

Reklama

Disa nga veshjet më të bukura deri tani ua sjellim më poshtë:

Reklama

Anna Wintour

Zendaya

Gigi Hadid

Bella Hadid

Laverne Cox

Rebel Wilson dhe Ramona Agruma

Vera Wang

Ashley Graham

/Telegrafi/