LAJMI I FUNDIT:

Xiaomi prezanton pajisje për streaming në 8K që kushton 60 dollarē

Xiaomi prezanton pajisje për streaming në 8K që kushton 60 dollarē

Xiaomi ka njoftuar Mi Box 4S Pro, një pajisje streaming që mund të luajë video 8K. Produkti u postua në rrjetin social Weibo dhe tashmë është në dispozicion në Kinë me një çmim prej 400 juan, ose 60 dollarë.

Reklama

Kutia përmban 2 GB RAM, 16 GB hapësirë të brendshme dhe mbështet HDMI 2.1. Vjen me një adaptor Bluetooth të largët që ofron mbështetje zanore. Nuk është e qartë se cilat shërbime kanë në dispozicion përmbajtje 8K ose nëse ka mënyra të tjera për të parë përmbajtjen tuaj 8K në pajisjen tuaj.

Xiaomi shiti më parë pajisjen e streaming Mi Box në 2016 dhe më vonë Mi Box S, në 2018, e cila ishte shitur ekskluzivisht në zinxhirë të caktuar me pakicë në Amerikë dhe tani është e padisponueshme për shitje.


Në trend Teknologji

Më shumë
Taksitë fluturuese në Izrael filluan me fluturime testuese për pasagjerët

Taksitë fluturuese në Izrael filluan me fluturime testuese për pasagjerët

Teknologji
Apple ka blerë startupin Mira që prodhon kufje me teknologji AR

Apple ka blerë startupin Mira që prodhon kufje me teknologji AR

Teknologji
Sistemi operativ iOS 17 prezantohet në eventin WWDC

Sistemi operativ iOS 17 prezantohet në eventin WWDC

Teknologji
WasteShark, roboti që pastron mbeturinat e plastikës në ujëra – mund të mbledhë 500 kilogramë mbeturina apo 22.700 shishe

WasteShark, roboti që pastron mbeturinat e plastikës në ujëra – mund të mbledhë 500 kilogramë mbeturina apo 22.700 shishe

Teknologji
Drejtori ekzekutiv i OpenAI sheh një rol 'të madh' nga ana e Izraelit për reduktimin e rreziqeve nga teknologjia e inteligjencës artificiale

Drejtori ekzekutiv i OpenAI sheh një rol 'të madh' nga ana e Izraelit për reduktimin e rreziqeve nga teknologjia e inteligjencës artificiale

Teknologji
Apple me një tjetër prezantim madhor në WDCC: Mac Pro dhe Mac Studio me çipin M2 Ultra

Apple me një tjetër prezantim madhor në WDCC: Mac Pro dhe Mac Studio me çipin M2 Ultra

Teknologji
Kalo në kategori