Versioni i prodhimit të SUV-it elektrik nga Volkswagen nuk shfaqet më në kamuflazh në fotografitë e reja.

Paraqitja e makinës elektrike të dytë të grupit duhej të ishte paraqitur zyrtarisht në Motor Show në Gjenevë, por shfaqja e automjeteve u anulua për shkak të një pandemie, transmeton Telegrafi.

Në mars, pra, pamë vetëm disa fotografi të ID.4, të cilat nuk kishin detaje për shkak të kamuflazhës së saj. Por tani mediat kineze kanë zbuluar fotografitë e para të versionit të serive.

Tre madhësi të baterisë

Siç raporton TechAU, makina elektrike duket pak më ndryshe në fotografitë e reja sesa në fotot e shpërndara nga VW në mars.

Makina do të ofrohet me tre madhësi të ndryshme të baterisë: 45, 58 dhe 77 kWh. Me opsionin më të shtrenjtë, VW ID.4 duhet të kalojë mbi 420 kilometra.

Vetëm disa ditë më parë, VW ID.4 u shfaq në veshje kamuflazhi.

Për disa vëzhgues, makina dukej pothuajse si një Kia ose një Opel Grandland X.

ID.4 duhet të dalë në treg këtë vit. Ende nuk ka asnjë informacion në lidhje me çmimin. /Telegrafi/