LAJMI I FUNDIT:

Vuçiq thotë se ka folur në telefon me Blinkenin për Kosovën

Vuçiq thotë se ka folur në telefon me Blinkenin për Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, thotë se ka biseduar në telefon me Sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken.

Sipas Vuçiqit, temë e bisedës me zyrtarin amerikan ishte situata në Kosovë, rruga evropiane e Serbisë dhe marrëdhëniet bilaterale ndërmjet vendit të tij dhe shtetit amerikan.

“Kemi shkëmbyer mendime për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë”, ka shkruar ai në Instagram.

I pari i shtetit serb pohon t’i ketë konfirmuar kryediplomatit amerikan se “paqja dhe stabiliteti në të gjithë rajonin dhe një e ardhme e sigurt ekonomike, janë synimet kryesore për të gjithë njerëzit që jetojnë në Ballkanin Perëndimor”.

Zyra e Presidentit serb njoftoi se të dy bashkëbiseduesit u pajtuan që Serbia dhe SHBA-të kanë mundësi të shumta për përmirësimin e partneritetit dhe bashkëpunimit bilateral në fusha të ndryshme. /Telegrafi/

Reklama

Në trend Lajme

Më shumë
Vuçiq e kritikoi gazetarin serb, sepse e pyeti për targat RKS

Vuçiq e kritikoi gazetarin serb, sepse e pyeti për targat RKS

Lajme
Mirë se vini në Telegrafin e ri - Shokun që ka ndryshuar!

Mirë se vini në Telegrafin e ri - Shokun që ka ndryshuar!

Lajme
Si u përplasën Sali Rexha dhe Armand Gosa para vrasjes së dyfishtë në Kavajë

Si u përplasën Sali Rexha dhe Armand Gosa para vrasjes së dyfishtë në Kavajë

Lajme
Tentim grabitje në Pejë, pronari i argjendarisë neutralizon grabitësin

Tentim grabitje në Pejë, pronari i argjendarisë neutralizon grabitësin

Kronika e Zezë
Pasi e quan kriminel lufte presidentin serb, Sanduloviq: Vuçiq mund të shkojë në Kosovë kur ta pranojë masakrën e Reçakut dhe të kërkojë falje

Pasi e quan kriminel lufte presidentin serb, Sanduloviq: Vuçiq mund të shkojë në Kosovë kur ta pranojë masakrën e Reçakut dhe të kërkojë falje

Lajme
Hapet

Hapet "Baubox", shitorja e parë në Tetovë që shet produkte për nevojat shtëpiake

Marketing
Kalo në kategori