Prodhuesi gjerman Volksawagen, është duke punuar në Polo R që do të ketë 300 kuajfuqi.

Nuk është bërë e ditur asgjë më shumë për këtë veturë, që do të jetë vetëm për tregun evropian, transmeton Telegrafi.

Sipas njohësve të makinave, VW dëshiron të kryesojë me makina të vogla, por pa i bërë konkurrencë modeleve të veta Golf.

Me këtë Polo që sipas gjasave duhet të jetë 2.0-litra, do t’i bëjë rivalitet veturave të njëjta nga Seat dhe Skoda. /Telegrafi/